ESTLATRUS

http://tag.ee/edunoborder/et

http://www.estlatrus.eu

http://ec.europa.eu/europeaid/index_en.htm

Skolu vizīte no 14.-16. novembrim projekta „Sadarbība kvalitatīvai izglītībai skolēniem ar sociālo risku”

Novembris Valmieras 5. vidusskolā aizritēja, aktīvi darbojoties pārrobežu projektā . Cross Border Project „Cooperation for quality education for children at social risk”. Pavisam projektā darbojas 3 valstis ( Latvija, Igaunija un Krievija), kur kopā esam 7 partneri. Latviju projektā pārstāv Valmieras SOS bērnu ciemats un mēs – Valmieras 5. vidusskola. Kā paredz projekta mērķis, tad šoreiz uzņemt visus viesus nācās mums savā skolā. Mēs noteikti nevaram iztikt bez mūsu galvenajiem sadarbības partneriem Valmieras SOS bērnu ciemata, kas šajās dienās bija ļoti labi komandas biedri un balsts.
Aktivitātes šajā tikšanās reizē gan lielākoties bija paredzētas un arī notika skolā. Pašā pirmajā dienā pēc visu sagaidīšanas no katras valsts (Igaunijas 24, Krievijas 16) kopā ar mūsu skolēniem un projektā iesaistītiem cilvēkiem tika organizētas aktivitātes Valmieras muzejā. Pēc tam turpinājās pirmais vakars, un katras valsts kultūras priekšnesums tika prezentēts jau atkal skolā. Bijām gandarīti, ka projekta laikā varējām pieaicināt palīgā arī vairākus savus kolēģus- S. Ābeli, I.Trapāni, J.Maksimcevu-, kuras bija atsaucīgas un palīdzēja viesu uzņemšanā un aktivitāšu organizēšanā.
Nākamā diena, 15. novembris, iesākās ar skaistu svētku koncertu mūsu skolā. To gadu no gada sniedz mūsu skolas skolēni, skaitot dzejoļus par mūsu mīļo Latviju un dziedot atbilstīgas dziesmas gan kora, gan popgrupas „Dīvas” izpildījumā. Šeit liels paldies sakāms latviešu valodas skolotājām L.Kliesmetei, A.Žagariņai, I.Molai, I. Eicēnai, I.Kurvītei un teātra pulciņa vadītājai S.Adamovičai, arī dziedātāju pedagoģēm I.Veidei, I.Zelčai un L.Zvirbulei. Pēc skaistā priekšnesuma sekoja ciemiņu atzinības vārdi, jo viņi, nesaprotot valodu, saņēma to vēstījumu, kuru caur koncertu mēs vēlējāmies viņiem nodot. Dažas viesu skolotājas pauda patiesu gandarījumu un aizkustinājumu par redzēto.
Protams, neviena vizīte un ciemošanās nevar iztikt bez skolas apskates, kur pasmelties kādu ideju un varbūt arī kaut ko aizvest sev līdz. Par to parūpējās skolas direktore R.Markus kopā ar krievu valodas skolotāju J.Maksimcevu, stāstot piemērus ciemiņu pieaugušajiem un daloties pieredzē par pozitīvās disciplinēšanas jeb Latvijas Universitātes projektu „Atbalsts pozitīvai uzvedībai”. Skolēniem, kamēr skolotāji guva pieredzi, bija iespēja darboties Samsung klasē skolotāju L.Brokas un V.Āboliņas vadībā ar planšetdatoriem. Daži bērni (īpaši no Krievijas puses) pauda to, ka pirmo reizi tur rokās šādu iekārtu. Pēc tam visiem interesentiem bija paredzēta ekskursija uz BMX trasi, kur mūsu bijušais absolvents un 2012. gada vasaras Londonas olimpisko spēļu dalībnieks R.Veide kopā ar ekskursijas vadītāju, pastāstīja interesantus faktus par šo sporta veidu, kā arī atbildēja uz neskaitāmiem sporta cienītāju jautājumiem.
Turpinājums pēc šīm aktivitātēm, protams, atkal notika skolas telpās, kur projekta koordinatore D.Ranše kopā ar asistenti J.Krišjāni aicināja uz spēli „Paņem 100 konfektes, ja vari”. Pēc spraigās spēles bija arī uzvarētāji, un tie bija visi, kas uzdrīkstējās šajā spēlē piedalīties.
Vakara pašā noslēgumā vēl viena interesanta aktivitāte.Kopīgi ar visiem viesiem izstaigājām lāpu gaismā pilsētas populārākos objektus, kur muzeja darbiniece I. Bērziņa mums pastāstīja interesantāko par Valmieras vēsturi.
Tikai pēdējā dienā, 16. novembrī, pēc kārtīgas izslidošanās un Olimpiskā centra apskates visi devāmies uz noslēgumu Valmieras SOS bērnu ciematā, lai izvērtētu tikšanos un vienotos par turpmākajiem pasākumiem nākotnē.
Tā pagāja šīs trīs dienas mūsu skolā, sadarbojoties ar citu valstu kolēģiem un skolēniem.

J.Krišjāne un D. Ranše