Untitled


Drossinternets.lv izsludina stāstu konkursu skolēniem "Ja nebūtu interneta, nekas TĀDS nebūtu noticis!”

Publicēja 2019. gada 18. apr. 03:58Valmieras 5 vidusskola


Nāc pie mums

Publicēja 2019. gada 16. apr. 14:17Valmieras 5 vidusskola

YouTube video


FIRST® LEGO® League sacensības

Publicēja 2019. gada 15. apr. 02:58Valmieras 5 vidusskola

Kas gan ir FLL?

FIRST® LEGO® League (FLL) ir programma, kas atbalsta bērnus un jauniešus, lai tos iepazīstinātu ar zinātni un tehnoloģiju sportiskā atmosfērā.

Mans viedoklis par šo programmu

Mani ļoti iepriecina šīs programmas mērķi.

Mērķi ir:

  • veicināt bērnu un jauniešu entuziasmu par zinātni un tehnoloģijām
  • mudināt bērnus un jauniešus radoši risināt sarežģītus uzdevumus
  • apgādāt dalībniekus ar komandas garu
Un tiešām! Piedaloties šajā programmā ar savu komandu man ir radies entuziasms par zinātni un tehnoloģijām, man ir iepaticies risināt radoši sarežģītus uzdevumus un ar komandu mums bija sācis rasties komandas gars.

Par FLL finālu, kurš norisinājās Valmieras 5. vidusskolā  2019. gada 6. un 7. aprīlī.
Pirmajā dienā pirms pasākuma atklāšanas ļoti daudzas komandas ieradās stundu iepriekš un pat vēl ātrāk, tādēļ mums bija iespēja ar tām iepazīties. Katra komanda bija atšķirīga. 
Pa šīm divām dienām bija jāveic 5 galvenie uzdevumi.

Ø  Bija vienam tiesnesim jāprezentē savs izveidotais robots, kurš nepieciešams, lai varētu piedalīties robota spēlē.

Ø  Tālāk seko robota spēle. Pirms sacensībām mēs veltījām savu laiku, lai varētu uzbūvēt un uzprogrammēt robotu. Robots tiek veidots pamatojoties uz LEGO Mindstorms ® sistēmu (RCX, NXT, EV3).  Kopā šai spēlei ir 3 raundi. Pirmais raunds norisinājās pirmajā dienā, toties pārējie divi raundi norisinājās otrajā dienā. Sacensību laikā katrai komandai ir dotas 2 1/2 minūtes (150 sekundes), lai varētu izpildīt pēc iespējas vairāk misiju.  FLL spēles laukums ir 3,5 mliels un ir ar misijām, kuras ir izgatavotas no LEGO klucīšiem. Tiesneši novērtē robota spēlē izpildītās un neizpildītās misijas un izskaidro komandai, kurās ir iegūti punkti.

Ø  Vēl viens no uzdevumiem bija pētnieciskā projekta prezentēšana. Pirms sacensībām mēs ar komandu veicām rūpīgus pētījumus vienai problēmai, kuru bijām izvirzījuši par pētāmo problēmu. Nu šīs problēmas atrisinājumu mēs prezentējām tiesnešiem finālā.

Ø  Mums nācās arī pastāstīt par savu pētniecisko projektu kameras priekšā.

Ø  Pirms sacensībām mums bija jāizveido pamatvērtību plakāts. Šajā plakātā mēs aprakstījām par savu komandu. Šo plakātu mēs prezentējām tiesnešiem tādā veidā pastāstot par savu komandu.

Nav nepieciešams uztraukties dēļ tiesnešiem, jo viņi ir mūsu draugi!

Otrās dienas noslēgumā gaidot apbalvošanas ceremoniju mēs tikām dažādi izklaidēti. Mūs izklaidēja šo sacensību vadītājs. Kā arī bija komandas, kuras bija sarūpējušas aktivitātes, lai būtu interesantāk. Apbalvošanā katram dalībniekam tika dāvāta medaļa par piedalīšanos šajās sacensībās, tādā veidā liekot katram justies kā uzvarētājam. Tālāk sekoja kausu pasniegšana visdažādākajās nominācijās.
Man liels prieks, ka šis fināls norisinājās manā skolā!
Šīs bija ļoti izdevīgi pavadītas brīvdienas!

 Laura no 6.a klases.


Kā sagatavoties eksāmeniem

Publicēja 2019. gada 5. apr. 06:34Valmieras 5 vidusskola

Kā sagatavoties eksāmeniem ar www.uzdevumi.lv
 

Tuvojoties eksāmenu laikam, skolēni arvien biežāk sāk uztraukties - kā labāk sagatavoties, ar ko sākt, kā visefektīvāk pārbaudīt un uzlabot savas zināšanas? Lai atvieglotu satraucošo posmu līdz pārbaudījumu dienai, Uzdevumi.lv piedāvā ieteikumus, kā skolēniem izmantot portālu un tā sniegtās iespējas pirms eksāmeniem.


Seko līdzi eksāmenu grafikam

Gatavošanos eksāmeniem jāuzsāk laicīgi un pakāpeniski, tāpēc ir svarīgi būt informētam par datumiem, kuros eksāmeni plānoti. Lai palīdzētu nepalaist garām svarīgos pārbaudījumus, esam izveidojuši īpašu grafiku, kurā 9. un 12. klašu skolēni var pārskatāmi redzēt gan eksāmenu datumus, gan ērti piekļūt treniņuzdevumiem:
Atvērt eksāmenu grafiku


Risini eksāmenu treniņuzdevumus

Bieži satraukuma iemesls ir neziņa, ko īsti gaidīt no eksāmeniem un kam būt gatavam. Uzdevumi.lv piedāvā skolēniem iespēju izmēģināt un risināt iepriekšējo gadu eksāmenu uzdevumus, kas papildināti ar dažādām variācijām, kā arī pareizo atbilžu skaidrojumiem, kas ļaus padziļināti nostiprināt savas zināšanas. Eksāmenu treniņuzdevumi pieejami tādos priekšmetos kā latviešu valodamatemātikaangļu valoda un vēsture.


Atkārto mācību tēmas

Atkārtošana - zināšanu māte, tieši tāpēc papildus treniņam pirms eksāmeniem noteikti noderēs atkārtot arī dažādas mācību tēmas, kas skolā apgūtas gadu gaitā. Vienkopus tēmas dažādos mācību priekšmetos vari apskatīt Uzdevumi.lv sadaļā “Virtuālā skola”.
 

Informācijai: Eksāmenu treniņuzdevumi un uzdevumu skaidrojumi portālā ir pieejami lietotājiem ar aktīvu PROF pakalpojumu. Savukārt tēmas latviešu valodā, matemātikā un citos skolas mācību priekšmetos 1.-12. klasei ir pieejamas bez maksas.

Mācību stunda – prāta spēle.

Publicēja 2019. gada 4. apr. 01:52Valmieras 5 vidusskola    Jau otro gadu Matemātikas un dabaszinību mēneša ietvaros vienas mācību stundas nosaukums Valmieras 5.vidusskolā bija Superviktorīna. Tā ir izglītojoša prāta spēle par matemātikas, fizikas, ķīmijas, informātikas, dabaszinību un citiem jautājumiem. Šī gada jaunums - Superviktorīna arī 5.-9.klasēm.
    Jautājumu banku veido mācību priekšmetu skolotāji. Spēlē norisinājās 7 raundos. Ceturtajā raundā uz jautājumiem atbildēja tikai līdzjutēji. Skolēni stundas beigās paši atzina, ka uzzināja daudz jauna, piemēram, ka atvērts ledusskapis paaugstina temperatūru telpā, 14.martā atzīmē Pī dienu, Valmierā ir Ziloņu iela, kā radies programmēšanas valodas Java nosaukums, kā izskatās kafijas pupiņas, kā arī daudz ko citu.
Spēles uzvarētāji:
· 5.-9.klašu grupā 1.vieta - 9.a klasei, 2.vieta – 6.a klasei un 3.vieta – 7.a klase;
· 10.-12.klašu grupā 1.vieta 11.a klasei, 2.vieta 10.a klasei un 3.vieta – 10.b klase.
    Paldies Matemātikas un dabaszinību MK skolotājiem un Skolēnu domes vadītājam Gustavam Māziņam.
Matemātikas un dabaszinību MK vadītāja Vidaga Āboliņa

Informācijas diena

Publicēja 2019. gada 4. apr. 00:17Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 16. apr. 14:19 ]


Skolas teātra pulciņa jaunumi

Publicēja 2019. gada 1. apr. 03:06Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 1. apr. 03:37 ]

Starptautiskajā teātra dienā – 27.martā – teātra pulciņš 1.-4.klašu skolēniem parādīja savu šī gada veikumu – lugu “Žurku vecmāmiņa Otīlija un viņas mazbērni”. Ar šo pašu izrādi 29.martā veiksmīgi piedalījāmies skolu teātru festivālā “Saspēle” Limbažos. Spriežot pēc skatītāju reakcijas, izrāde ar savu dzīvesprieku, aktieru degsmi un atraktivitāti aizrāva gan lielus, gan mazus. Arī pašiem aktieriem un režisorēm skolotājām Silvijai Adamovičai un Līgai Kliesmetei prieks par labi paveiktu darbu. 

Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 28. marts 07:31Valmieras 5 vidusskola


Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 26. marts 02:42Valmieras 5 vidusskola


K.Ulmaņa iedibinātā «Draudzīgā aicinājuma» ietvaros absolvente dāvina grāmatas

Publicēja 2019. gada 24. marts 09:52Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 24. marts 09:54 ]

"Jo vairāk Tu lasi, jo vairāk Tu uzzināsi. Jo vairāk jauna Tu mācīsies, jo vairāk jaunās vietās Tu nokļūsi" Dr. Seuss
Grāmatas dāvinu, lai būtu vēlme ko jaunu uzzināt un nokļūt kādā jaunā vietā!
2005.gada skolas absolvente Madara Vildere (Stuce)

1-10 of 154