Untitled


Vidzemes Augstskola organizē

Publicēja 2020. gada 29. marts 07:25Valmieras 5 vidusskola

Vidzemes Augstskola organizēja e-info dienu, kuras ietvaros bija iespēja uzzināt informāciju par augstskolu, noskatīties studentu veidoto filmu DĀRTA. Sev vēlamo var atrast:

https://va.lv/lv/jaunakais/notikumi/tiessaistes-info-diena-vidzemes-augstskolaAktīvie Valmieras 5.vidusskolas skolēni, skolotāji, vecāki un darbinieki!

Publicēja 2020. gada 24. marts 13:49Valmieras 5 vidusskola

Aicinām visus saglabāt sportisko garu! Kustības un aktivitātes nepieciešamas arī tagad!
Reģistrējies Endomondo izaicinājumam un krāj kilometrus skrienot, staigājot vai braucot ar velosipēdu!
Kopā noskaidrosim aktīvāko!

Reģistrācija - ej.uz/v5vaktivi

Pēc pieteikšanās izaicinājumam visi jūsu reģistrētie kilometri Endomondo automātiski tiks ieskaitītas arī izaicinājumā!

Attālināta mācīšanās Valmieras 5. vidusskolā

Publicēja 2020. gada 20. marts 02:14Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2020. gada 22. marts 02:59 ]


Svešvalodu centralizēto eksāmenu 12.klasēm norise pārcelta uz 2020.gada maiju!

Publicēja 2020. gada 13. marts 12:05Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2020. gada 15. marts 00:39 ]

Ņemot vērā veiktos Ministru kabineta grozījumus 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, informējam, ka centralizēto svešvalodas eksāmenu norise 12.klasēm ir pārcelta uz 2020.gada maiju.

Šobrīd plānots, ka eksāmenu norise tiks organizēta laika posmā no 2020.gada 12.maija līdz 2020.gada 15.maijam

·  angļu valodā (kombinēti) – rakstu daļa – 2020.gada 12.maijā,  mutvārdu daļa – 12., 13. un 14.maijā;

·  vācu valodā (kombinēti) – rakstu daļa un mutvārdu daļa – 2020.gada 13.maijā;

·  krievu valodā (kombinēti) – rakstu daļa – 2020.gada 14.maijā, mutvārdu daļa – 14. un 15.maijā;

skatīt šeit

Informācija par brīvlaiku 12. klasēm tiks publicēta Valsts izglītības satura centra mājas lapā. 

skatīt šeit
Sekojiet līdzi informācijai!

Svarīga informācija

Publicēja 2020. gada 12. marts 10:27Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2020. gada 15. marts 09:35 ]

Pamatojoties uz MK rīkojuma par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī 4.3. punktu, pārtrauc mācību procesa norisi klātienē no 2020. gada 13. marta.
Mācības klātienē nenotiks līdz 2020. gada 14. aprīlim. Informācija par mācību procesa norisi attālināti tiks publicēta tuvākajā laikā.
Sekojiet līdzi informācijai E-klasē un skolas mājaslapā!

Uzņēmējdarbības skola Valmierā

Publicēja 2020. gada 11. marts 10:11Valmieras 5 vidusskola


10.martā Valmieras 5.vidusskolā notika Uzņēmējdarbības skola. Uz kārtējo nodarbību pie mums viesojās Ozolnieku vidusskolas jaunieši.
Šodien jaunieši darbojās kopā ar mērķu sasniegšanas eksperti, individuālās izaugsmes treneri Dainu Einbergu. Tā bija radoša nodarbība, kā veidot savu izaugsmi. Otrā nodarbība par nopietnu, bet lietderīgu tēmu - Nodokļi un to nozīme biznesā. Ar sarežģīto nodokļu pasauli iepazīstināja lektore Anna Medne.
Pēcpusdienā viesojāmies Valmieras attīstības aģentūrā, Valmieras kopdares darbnīcā DARE un SIA”Metāro”. Īpašs paldies VAA un SIA”Metāro” darbiniekiem par atsaucību. 
  Direktores vietniece izglītības jomā Vidaga Āboliņa
p.s. Vairāk foto skatīt galerijā

Informācija izglītības iestādēm par COVID-19 infekcijas uzliesmojumu

Publicēja 2020. gada 11. marts 07:59Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2020. gada 11. marts 08:11 ]

Bērniem (līdz 17 gadiem ieskaitot), kuri ir atgriezušies no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas, kurai piemērojami piesardzības pasākumi tiek rekomendēts 14 dienas no izbraukšanas brīža no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas neapmeklēt izglītības iestādi. Ja nepieciešams, bērna līdz 14 gadu vecumam vienam no vecākiem uz šo laika periodu tiek izrakstīta darbnespējas lapa. Ja šo dienu laikā bērnam nav parādījušāsaugšējo elpošanas ceļu infekcijas simptomi, bērns var atgriezties izglītības iestādē ar ģimenes ārsta izziņu un attiecībā uz viņu nekādi papildu piesardzības pasākumi nav jāveic.

 

Ja bērnam, kurš atgriezies no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas 14 dienu laikā no izbraukšanas brīža no šīs teritorijas parādās akūtas infekcijas slimības simptomi, bet laboratoriskās izmeklēšanas rezultāts uz COVID-19 infekciju ir negatīvs, bērns tiek ārstēts kā jebkuras akūtas elpceļu infekcijas gadījumā un pēc 14 dienām no izbraukšanas brīža no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas, ja vairs nav slimības simptomu var atgriezties izglītības iestādē ar ģimenes ārsta izziņu un attiecībā uz viņu nekādi papildu piesardzības pasākumi nav jāveic.

 

Ja bērns būs bijis ciešā kontaktā ar COVID-19 infekcijas pacientu, ko noteiks Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs, bērns atradīsies mājas karantīnā 14 dienas no izbraukšanas brīža no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas.

 

Ja bērnam tiks konstatēta COVID-19 infekcija, viņš tiks ārstēts atbilstoši veselības stāvoklim un atgriezīsies izglītības iestādē saskaņā ar ārstējošā ārsta norādījumiem.

 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas neprognozējamo izplatību, izglītības iestādei ir jāpieprasa no vecākiem, kuri plāno ar saviem bērniem doties ārvalstu ceļojumā, informācija   par valsti, uz kuru plānots doties, ceļojuma laiku un vietu, lai izglītības iestāde kopā ar epidemioloģisko dienestu varētu plānot Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus iestādē.

Aicinām nodrošināt 2013. gada 17. septembra MK noteikumu Nr. 890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” prasību ievērošanu attiecībā uz bērnu ar infekcijas slimību pazīmēm neuzņemšanu izglītības iestādē.

 Izglītības iestādes darbiniekam, kurš ir atgriezies no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas, kurai piemērojami piesardzības pasākumi, tiek rekomendēta pašizolācija mājās 14 dienas kopš izbraukšanas no minētās teritorijas. Šajā laikā personai tiek rekomendēts sekot savam veselības stāvoklim un, parādoties kaut niecīgām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm (klepus, sāpes kaklā, paaugstināta ķermeņa temperatūra) zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kas organizēs laboratorisko izmeklēšanu uz COVID-19 infekciju (detalizētāk skat. rekomendācijas darba devējiem https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/772 ).

Ja tiks konstatēts COVID-19 infekcijas gadījums, kas saistīts ar konkrēto izglītības iestādi, SPKC epidemiologi noteiks īpašus pretepidēmijas pasākumus atbilstoši situācijai.

COVID-19 infekciju izraisošais koronavīruss izplatās tieši kontaktējoties ar inficētu personu, kā arī ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem. Tādēļ aicinām ņemt vērā rekomendācijas bērnu personīgās higiēnas un profilakses pasākumu ievērošanai:

1.     bieži un rūpīgi mazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisku vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma;

2.     ja nav iespējas nomazgāt rokas – ieteicams dezinficēt rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem;

3.  atcerēties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram, telefonu virsmas varbūt arī piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ ieteicams regulāri tās tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus;

4.     izvairīties no pieskaršanās sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām;

5.     izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem, kuriem ir akūtas elpceļu infekcijas simptomi, ieteicama vismaz divu metru distances ievērošana;

6.     klepojot un šķaudot nosegt muti un degunu ar vienreizlietojamo salveti, kuru pēc lietošanas izmest atkritumos, un pēc tam nomazgāt rokas;

7.    katru dienu veikt rotaļlietu mitro tīrīšanu vai mazgāšanu, izmantojot mazgāšanas līdzekļus, tādēļ pirmsskolas izglītības iestādēs neizmantot mīkstās rotaļlietas, kuras nav iespējams mazgāt;

8.     regulāri tīrīt un dezinficēt virsmas un priekšmetus, kuriem bieži pieskaras cilvēki, izmantojot sadzīvē lietojamus dezinfekcijas līdzekļus;

9.     regulāri tīrīt un vēdināt telpas.

Atbildīgie dienesti  stingri aicina pašreiz nebraukt uz Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām, kurām piemēroti īpašie piesardzības pasākumi, jo pastāv liels inficēšanās risks, kā arī personai varētu būt grūtības ar atgriešanos Latvijā, piemēram, dažādu noteikto karantīnas pasākumu dēļ citās valstīs.


Vienlaicīgi aicinām arī izvērtēt citus ārvalstu braucienus, ņemot vērā brauciena laikā aptvertās tranzīta valstis, lidostas, dzelzceļa stacijas, autoostas, pasākuma raksturu un dalībnieku struktūru. Ir jāņem vērā, ka strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 infekciju, jebkurā valstī, kuru ir skārusi Covid-19 infekcija, var būt jau ieviesti karantīnas pasākumi vai tiek plānots ieviest jaunus karantīnas pasākumus, kas var būtiski ierobežot ceļošanas iespējas un nokļūšanu mājās. Ar informāciju par valstīm, kurās ir paaugstināts risks ceļošanai, var iepazīties Ārlietu ministrijas mājaslapā https://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/65661-aktualizeti-celojuma-bridinajumi-vairakam-valstim

 

*Lūdzam sekot aktuālai informācijai par infekcijas skartajām teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši piesardzības pasākumi, Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757


Lepojamies!

Publicēja 2020. gada 10. marts 10:51Valmieras 5 vidusskola

Sveicam 7.A  klases skolnieci  ALISI DULBERGU  ar iegūto atzinību Valmieras pilsētas un novadu mūzikas  olimpiādē! Paldies par ieguldīto darbu skolotājai ILONAI VEIDEI!

Sveicam!

Publicēja 2020. gada 10. marts 10:50Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2020. gada 10. marts 10:55 ]

Skolas 8.klases angļu valodas olimpiādē, kas notika 3.martā,  sveicam uzvarētājus:

1. Laine Kļaviņa - 58.punkti

2. Lizete Leontīne Bērziņa un Kristers Sūcis - 57.punkti

3. Kristija Karolīna Pole - 56.punkti

Paldies par piedalīšanos un centību!

Angļu valodas skolotājas - Maija Blūzma un Līga Veikšāne

1-10 of 214