Untitled


Gatavojamies Ēnu dienai!

Publicēja 2020. gada 16. janv. 12:11Valmieras 5 vidusskola

Arī šogad visiem, kuri grib tuvāk iepazīt kādas profesijas pārstāvju ikdienas darba gaitas , ir iespēja kļūt par ēnotājiem. Katrs ēnotājs var pats meklēt savus ēnojamo profesiju pārstāvjus vai arī , ieejot Ēnu dienas mājas lapā , atrast sev vēlamo profesiju .
Īpašs aicinājums arī no Rīgas Tehniskās universitātes 12.02. 9.-12.klašu skolēniem kļūt par RTU zinātnieku ēnām, pieteikšanās pasākuma mājas lapā.

Aktivitātes “Uznēmējdarbības skolā”

Publicēja 2020. gada 15. janv. 13:46Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2020. gada 15. janv. 13:47 ]

Trešdien, 15.janvārī, 10.-12.klašu skolēni devās uz Ozolnieku vidusskolu, lai piedalītos Biznesa augstskolas Turība projekta “Uzņēmējdarbības skola” kārtējās nodarbības organizētajos pasākumos.
Skolēni apmeklēja modernu tipogrāfijas uzņēmumu SIA „Jelgavas Tipogrāfija” un SIA „Poliurs”, kurš nodarbojas ar rūpnieciski izolētu cauruļvadu ražošanu un montāžu.
Pēc ekskursijas Biznesa augstskolas Turība docētāja, "WorkingDay Latvia" vadītāju atlases speciāliste Ilze Černova vadīja lekciju „Cilvēkresursu vadība un psiholoģija” un Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas zinātņu katedras vadītājs Dr.Edvīns Evarts lekciju “Etiķete. Principu ievērošana biznesa vidē”.
Nodarbībās piedalījās arī  jaunieši no Ozolnieku vidusskolas. 

Mūsu skola iesaistās Erasmus+ projektā “Misija – PĀREJA”

Publicēja 2020. gada 12. janv. 13:35Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts ]

Erasmus+ projekts “Misija – PĀREJA” (angliski: Transition is our Mission jeb saīsināti TIM)

Projektā piedalās 3 valstis – Slovēnija, Horvātija un Latvija. No katras valsts projektā piedalās 3 dažādas iestādes, viena pirmsskolas izglītības iestāde, viena skola un viens izglītības centrs.

Valsts

Skola

PII

Izglītības centrs

Latvija

VALMIERAS 5. VIDUSSKOLA

VALMIERAS 2. PII EZĪTIS

IZGLĪTĪBAS INICIATĪVU CENTRS

Slovēnija

OSNOVNA SOLA HEROJA JANEZA HRIBARJA STARI TRG PRI LOZU

VRTEC POLHEK STARI TRG PRI LOŽU

PEDAGOGSKI INSTITUT

Horvātija

OS “BRACA BOBETKO”

DJECIJIVRTICSISAKNOVI

PUCKO OTVORENO UCILISTE KORAK PO KORAK

 Projekta laikā ir paredzēts pētīt, analizēt un apkopot informāciju, kā notiek bērna pāreja no PII (pirmsskolas izglītības iestādes) uz 1. klasi. Projekta ilgums ir 34 mēneši. Projekta 1. solis būs izpēte, kuras laikā tiks anketēti gan skolēnu vecāki, gan skolotāji, kā arī tiks intervēti paši bērni. 2. solis būs apmācības programmas izstrāde un semināri PII un sākumskolas skolotājiem. 3. solis būs rokasgrāmatas izveide skolotājiem, kas dos ieteikumus un risinājumus ‘mīkstākas’ pārejas nodrošināšanai no PII uz 1. klasi.

No 20. – 23. oktobrim notika pirmā projekta partneru tikšanās Ļubļanā, Slovēnijā. Šajā reizē klātesošie skolotāji un izglītības centru darbinieki pārrunāja dažādas projekta aktualitātes, sadalīja pienākumus un vienojās par nākamo tikšanās reizi. Tā būs 2020. gada 23. – 27. martā Latvijā.

Viens no uzdevumiem Ļubļanā bija izveidot logo skici mūsu projektam. Katras valsts komanda ķērās pie darba un vēlāk to prezentēja. Visiem iepatikās tieši Latvijas komandas ideja. Mūsu skicē bija redzami divi bērni, viens bērnudārznieks, otrs skolēns. Viņi sēdēja uz līdzsvara šūpolēm, kuras ir līdzsvarā. Šūpoļu balsts ir projekta nosaukums TIM. Visas skices tiks nodotas profesionāliem dizaineriem, kuri centīsies tās apvienot un izveidos mūsu Erasmus+ projekta TIM logo.


Uzdevumi.lv apbalvo

Publicēja 2020. gada 8. janv. 03:16Valmieras 5 vidusskola


Valmieras 5. vidusskola lepojas

Publicēja 2020. gada 4. janv. 12:09Valmieras 5 vidusskola
Erudīcijas spēles “Zini! Mini! Uzzini!” otrās sezonas ceturtā spēle!

Publicēja 2020. gada 3. janv. 07:48Valmieras 5 vidusskola

Jau pavisam drīz, 14.janvārī, Valmieras 5.vidusskolas Skolēnu dome ar lielu prieku vērs Svinību zāles durvis, lai sagaidītu 100 erudītākos valmieriešus, kas vēlēsies pārbaudīt savas zināšanas 12 dažādās tēmās, atbildēt uz 50 jautājumiem un cīnīties par vērtīgām balvām!

Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda pieteikuma anketa tīmekļa vietnē ej.uz/v5vzini! Vēlamies piebilst, ka anketa tiks atvērta 7.janvāra pulksten 12.25 un reģistrācija tiks apstiprināta tikai pirmajām divdesmit komandām, tāpēc esi veikls un piesakies! Iepriekšējā, 26.novembra spēlē, visas vietas tika rezervētas 9 minūšu laikā.

Spēles galvenā balva tapusi sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputāti, Kultūras komitejas viceprezidenti Daci Melbārdi. Komandai, kura visu astoņu spēļu laikā būs ieguvusi visvairāk punktu, būs iespēja viesoties pie Daces Melbārdes Eiropas Parlamentā Briselē.

Spēles atbalsta: Eiropas Parlamenta deputāte, Kultūras komitejas viceprezidente Dace Melbārde, Aldaris, Vidzemes koncertzāle Cēsis, Dailes teātris, Diet Market, Dižozols, Drifta halle, Dzintaru koncertzāle, Forevers, Ilga Šuplinska, Gandrs, Griķu spilveni, Karameļu darbnīca, Krippu, Valmieras Kultūras centrs, Livonia, Līgatnes Tīklu parks, Rīgas Motormuzejs, Neonija, Latvijas Nacionālā opera un balets, Piebalgas Porcelāna fabrika, Pesto.lv, Very Berry, Zvaigzne ABC, stila eksperte Žanna Dubska.

Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 8. dec. 13:43Valmieras 5 vidusskolaSestdien, 7. decembrī, Rīgas Latviešu biedrībā pulcējās jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, lai noskaidrotu XXIII stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2019” fināla uzvarētāju, informē rīkotāji. Sveicam 5.b klases Justīni Viļumsoni un Robertu Baškeru ar II pakāpes diploma iegūšanu!

Pelnīta balva erudīcijas spēles "Zini, mini, uzzini" organizatoriem!

Publicēja 2019. gada 8. dec. 13:25Valmieras 5 vidusskola

Balvu nominācijā „Gada pasākums jauniešiem” saņēma Valmieras 5.vidusskolas komanda, kas jau otro gadu kvalitatīvi organizē erudīcijas spēli „Zini! Mini! Uzzini!” un kurā azartiski iesaistījušies daudzi valmierieši.

Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 28. nov. 08:26Valmieras 5 vidusskola

Sveicam 9.a klases skolnieci Danielu Kristiānu Straumi  ar iegūto 2. vietu Valmieras pilsētas un novadu krievu  valodas olimpiādē!
Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Anitai Navickai!

Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 26. nov. 04:27Valmieras 5 vidusskola

Sveicam 12.a klases skolnieku Gustavu Māziņu  ar iegūto 3. vietu Valmieras pilsētas un novadu Vācu  valodas olimpiādē!
Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Rudītei Markus!

1-10 of 188