Untitled


Erudīcijas spēles “Zini! Mini! Uzzini!” otrās sezonas otrā spēle!

Publicēja 2019. gada 9. okt. 14:31Valmieras 5 vidusskola

Jau pavisam drīz, 29.oktobrī, Valmieras 5.vidusskolas Skolēnu dome ar lielu prieku vērs Svinību zāles durvis, lai sagaidītu 100 erudītākos valmieriešus, kas vēlēsies pārbaudīt savas zināšanas 12 dažādās tēmās, atbildēt uz 50 jautājumiem un cīnīties par vērtīgām balvām!

Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda pieteikuma anketa tīmekļa vietnē ej.uz/v5vzini. Iesakām nekavēties ar pieteikšanos, jo vietu skaits ir ierobežots, spēlē piedalīties var 20 komandas.

Spēles galvenā balva tapusi sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputāti, Kultūras komitejas viceprezidenti Daci Melbārdi. Komandai, kura visu astoņu spēļu laikā būs ieguvusi visvairāk punktu, būs iespēja viesoties pie Daces Melbārdes Eiropas Parlamentā Briselē.

Spēles atbalsta: Eiropas Parlamenta deputāte, Kultūras komitejas viceprezidente Dace Melbārde, Aldaris, Vidzemes koncertzāle Cēsis, Dailes teātris, Diet Market, Drifta halle, Dzintaru koncertzāle, Forevers, Ilga Šuplinska, Gandrs, Griķu spilveni, Karameļu darbnīca, Krippu, Valmieras Kultūras centrs, Livonia, Līgatnes Tīklu parks, Rīgas Motormuzejs, Neonija, Latvijas Nacionālā opera un balets, Piebalgas Porcelāna fabrika, Pesto.lv, Very Berry, Zvaigzne ABC, stila eksperte Žanna Dubska.

Sveicam!

Publicēja 2019. gada 7. okt. 04:29Valmieras 5 vidusskola

3.oktobrī Valmieras Drāmas teātrī tika godināti skolotāji par nozīmīgu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un ievērojamiem sasniegumiem izglītībā.  

IZM Atzinības rakstus saņēma: skolotāja Līga Kliesmete, bet   “Balvu izglītībā” saņēma psiholoģe Inita Trapāne un skolotāja Aija Zaķe.

Karjeras nedēļas aktivitāšu programma

Publicēja 2019. gada 3. okt. 04:52Valmieras 5 vidusskola


Nenokavē pieteikšanos uz profesiju busiem!

Publicēja 2019. gada 3. okt. 04:43Valmieras 5 vidusskola

Reģistrēšanās katram individuāli norādītajos pieteikšanās linkos.

15.10.

Ekskursija 8.-9.kl. skolēniem – kokapstrādes nozare (namdaris, mēbeļu galdnieks un mēbeļu dizaina asistents). Brauksim uz Cēsu tehnoloģiju un dizaina skolu un 3 uzņēmumiem – “Wood Heart”, SIA “Fabrika Rauna”, SIA “Pavasars”.

Pieteikšanās links: https://ej.uz/busi-8-9

Ekskursija 10.-12. kl. skolēniem – multimediju, modes un dizaina nozares.

Braucam uz Rīgu – Latvijas kultūras koledža, Rīga 24 TV, SIA “Polhem PR Latvia”, “McCann Riga”.

Pieteikšanās links: https://ej.uz/busi-10-12

17.10.

Ekskursija 8.-9.kl.skolēniemIT, mehatronika, pārtikas ražošanas nozares.

Brauksim uz Valmieras tehnikumu, IT uz uzņēmumu “Kebbe IT”, mehatronika un pārtikas ražotāji uz “Valmieras piens”.

Pieteikšanās links: https://ej.uz/busi-8-9

Ekskursija 10.-12.kl.skolēniem – IT un elektronikas nozares.

Brauksim uz Rīgu uz RTU Laboratorijas māju, uzņēmumu Tieto latvija un MkroTik vai INBOX.LV.

Pieteikšanās links: https://ej.uz/busi-10-12

16.10.

Iedvesmas stāstu pēcpusdiena “izSTĀSTI”

Reģistrācija: http://ej.uz/izstasti2019

Neskaidrību gadījumā jautāt pedagogam karjeras konsultantam A. Žagariņai 

Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 29. sept. 12:31Valmieras 5 vidusskola

Mūsu 7.a klase un skolotāja Daila Ranše ir šī gada "Pasaules lielākās stundas dalībnieki".
Šogad Pasaules lielākā mācību stunda aicina domāt par planētas un cilvēces ilgtspējīgu attīstību un vīziju nākotnei, uzsvaru liekot uz Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, taisnīgas sabiedrības veidošanu un bioloģisko daudzveidību kā dabas ilgtspējas pamatu. Mūsu 7.-klasnieki kopīgi domāja: kāda būs mūsu planēta 2030.gadā un izvirzīja savus mazos mērķus saudzīgai attieksmei pret vidi.

Pateicība no Vācijas Gīterslo apriņķa Halles ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem

Publicēja 2019. gada 23. sept. 07:59Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 23. sept. 08:05 ]


Lepojamies!

Publicēja 2019. gada 23. sept. 06:01Valmieras 5 vidusskola


Uzņēmējdarbības skolas atklāšanas pasākums sadarbībā ar biznesa augstskolu “Turība”

Publicēja 2019. gada 19. sept. 13:11Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 19. sept. 13:20 ]

Ceturtdien, 19. septembrī notika “Uzņēmējdarbības skolas” atklāšanas pasākums, ko rīkoja Biznesa augstskola “Turība”. Arī mūsu skolas 10.-12. klašu skolēnu grupa piedalījās šajā pirmajā nodarbībā.

Katra Uzņēmējdarbības skolas pasākuma ietvaros tiek aicināti vieslektori, kuri stāsta un dalās pieredzē par kādu aktuālu tēmu. Šoreiz pie vidusskolēniem viesojās lektore, Biznesa augstskolas Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, uzņēmēja un pasniedzēja Zane Driņķe.

Par pirmās nodarbības tēmu “Uzņēmēja veiksmes formula” bija jāpilda praktisks uzdevums, sadaloties jauktās grupās, vēlāk veikumu arī prezentējot.

Jauniešiem jau pirmajā skolas atklāšanas dienā bija lieliska iespēja apmeklēt uzņēmumu SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" .

Projekts tiek organizēts, lai vidusskolēnos veicinātu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstinātu ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem un sniegtu ieskatu Latvijas lielāko uzņēmumu ikdienā.


Draugu viesošanās

Publicēja 2019. gada 16. sept. 06:28Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 16. sept. 06:29 ]

Valmieras 5.vidusskolā  jaunais mācību gads sācies ar vairākiem interesantiem notikumiem, un viens no tiem bija Vācijas Gīterslo apriņķa Halles ģimnāzijas skolēnu un skolotāju ciemošanās pie mums. Jau vairākkārt ir sagadījies, ka tālie viesi pie mums ierodas tieši uz 1.septembri. Šoreiz tā bija svētdiena, skolā iet vēl nevarēja, tāpēc mūsu skolas skolēni kopā ar savām ģimenēm viesiem centās parādīt Valmieru un Vidzemi no neformālās puses – tika gan braukts ar supiem pa Vaidavas ezeru, gan izbaudīts saules un jūras atvadu sveiciens vasarai Vidzemes jūrmalā, gan izturēts Gaujas Stāvo krastu takas pārbaudījums, gan iepazītas Cēsis.

Pirmajā skolas dienā viesi bija pārsteigti par lielo svinīgo pasākumu skolas zālē, kad ar ziediem rokās svētkus svinēja, Leļļu teātra aktieru priekšnesumu baudīja, Valmieras pilsētas mēra Jāņa Baika un citu lūgto viesu apsveikumus saņēma visi skolas skolēni un skolotāji. Vācijā jauns mācību gads sākas pavisam parasti – ar mācību stundām. Citās nedēļas dienās vācu draugi paguva piedalīties arī dažās mācību stundās, uzzinot Latvijas vēstures un šodienas būtiskākos momentus, patrenējot mūsu skolēnus runāt un saprast “dzīvu” mūsdienu vācu valodu, pavērojot, kā mūsu sākumskolas bērni mācās matemātiku un vidusskolēni – angļu valodu, piedaloties arī mūzikas un vizuālās mākslas stundās, pēc kurām katrs kaut ko sirdij tuvu arī paņēma līdzi uz mājām.

Bez mācību stundām savus viesus centāmies maksimāli iepazīstināt ar dažādām brīvā laika pavadīšanas un izklaides iespējām mūsu pilsētā un apkārtnē. “Vīnkalnu” picas itāļu stilā garšoja visiem, tāpat kā patika iespēja pārbaudīt savu drosmi, laižoties pāri dīķim ar trīsi. Valmiermuižas stallī tuvāk varēja iepazīt dažādus mājdzīvniekus – trušus, ponijus un, protams, visvairāk jau zirgus, daži drosmīgākie arī ļāvās nelielas izjādes priekiem. Apciemojums PII “Bitīte” ļāva iepazīties ar bērniem, kuri no Halles Lieldienu laikā saņem jaukus svētku sveicienus. Šoreiz sveicienu skaista koncerta veidā bija sagatavojuši “Bitītes” bērni. JC “Vinda” vācu jaunieši atklāja, cik daudzveidīgas un saturīgas iespējas sevis pilnveidošanai pēc skolas ir pieejamas pie mums, Valmierā. Pastaiga pa Mazsalacas Skaņā kalna dabas taku, kopīgs spēļu un ugunskura vakars Salacas krastā ļāva pilnībā izbaudīt mūsu skaistās un tīrās dabas jaukumu.

Notika arī oficiāla pieņemšana Valmieras pilsētas domē. Tur domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums viesiem no Halles atklāja mūsu pilsētas vaibstus no statistikas viedokļa, raksturoja tās saimniecisko un kulturālo dzīvi, ieskicēja arī nākotnes projektus. 

Atvadoties no Latvijas, vācu viesi Valmieras 5.vidusskolas direktores Rudītes Markus zinošajā pavadībā vēl iepazina mūsu galvaspilsētas Rīgas jūgenstila pērles un vecpilsētas daudzveidību. Šādi – bagāti, interesanti, skaisti – aizritēja sešas viesošanās dienas, tās ļāva tuvāk iepazīt citam citu un izveidot pat draudzības saites. Nu mūsu skolēni gaidīs ielūgumu, lai dotos atbildes vizītē uz Halli.

 

                                                                        Valmieras 5.vidusskolas skolotāja Līga Kliesmete

Spēle “Apceļo Vāciju”

Publicēja 2019. gada 15. sept. 10:04Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2019. gada 16. sept. 00:24 ]


11.septembrī Valmieras 5.vidusskolā vairāk nekā citās dienās skanēja vācu valoda, jo pie mums viesojās pārstāvji no Vācijas vēstniecības Rīgā, kas organizēja aizraujošu spēli 5. un 6. klašu skolēniem “Apceļo Vāciju”.

Spēles gaitā skolēniem bija iespēja neklātienē apmeklēt 13 Vācijas pilsētas un iepazīties gan ar ievērojamiem to cilvēkiem, uzņēmumiem un sasniegumiem, gan atbildēt uz āķīgiem jautājumiem. Komandas visas spēles gaitā, azartiski krājot punktus, ieguva gan jaunas zināšanas, gan jaukas balviņas. Interesanti, ka punktu kopējo skaitu varēja palielināt ar papilpunktiem, ko varēja iegūt pareizi plānojot savu ceļojumu, jo bija jānobrauc pēc iespējas vairāk kilometru.

 Kopumā spēlē piedalījās 20 komandas no 5.a, 5.b, 6.a un 6.b klases. Kaut arī veiksmīgākās trīs komandas tika apbalvotas īpaši, tad tomēr ieguvēji bija visi spēles dalībnieki, jo visi uzzināja kaut ko jaunu par Vāciju, interesanti pavadīja laiku un kā piemiņas veltes saņēma Vācijas karodziņus un bērnu iecienītos kārumiņus- želejkonfektītes. Pirmo trīs vietu ieguvēji priecājās par balvās saņemtajām mugursomām un ūdens pudelītēm, ko bija sarūpējusi Vācijas vēstniecība Rīgā.

Sveicam visus spēles dalībniekus, bet īpaši pirmo trīs vietu ieguvējus: 3. vietā ar 38,7 punktiem 11.komanda no 5.b klases, 2.vietā ar 41,4 punktiem 4.komanda no 6.a klases, bet 1.vietā ar43,3 punktiem 6.komanda no 6.b klases.

Paldies Vācijas vēstniecībai Rīgā par interesanti pavadīto pēcpusdienu.

1-10 of 171