Untitled


Valmieras 5.vidusskolas mazākie atver “Latvijas skolas somu”

Publicēja 2018. gada 16. okt. 12:51Valmieras 5 vidusskola

Ir tik jauki, kad ikdienas mācību mutulī uzvirmo neparasti tēli, krāsaini tērpi, dziesmas un jautrība, bailes un nedrošība. Skatuve atdzīvojas, kļūst piepildīta un sasildīta ar teatrālo „ Trīs sivēntiņi un vilks” saspēli. Sākumskolas bērniem jau no pirmajām sivēntiņu izdarībām nāk smiekli un mirdz acis. Dažs neiztur un skaļāk atbrīvo emociju vilni-pārdzīvo, ja tuvojas pelēkais un vecais, izsalkušais vilks, plaudē, ja sivēntiņiem izdodas izsprukt ar veselu ādu. Bērni ir iejutušies tēlos un, zāles krēslā sēžot, varbūt vēl pilnībā neapzinās, cik daudz teātris caur pasaku tomēr iemāca un pamāca - kā strādāt, cik centīgam būt, kam uzticēties, no kā izvairīties, tomēr kultūras baudījums atstās savas pēdas. Labas lietas tiks noglabātas zemapziņā un iznirs, kad būs dzīves nepieciešamība. Šis stāsts ir par draudzību un tās vērtībām, ka labais ir un paliek labais. Par to jāsaka nopietnais paldies SIA „ Valmieras kinostudija” režisoram Krišjānim Salmiņam un radošajai aktieru grupai Marģeram Eglinskim, Terēzei Lasmanei un Ivaram Šternam. Šo jēgpilno, dažādiem vecumiem piemēroto izrādi skatuviski organizē mūsu skolas absolvents Lauris Jančevskis. Projekta „ Skolas soma „ ietvaros Valmieras 5. vidusskolas sākumskolēni guvuši lielu prieku un īstu dzīves mācībstundu.

Paldies!

Sākumskolas skolotāja Inese Mola

Sveicam!

Publicēja 2018. gada 15. okt. 23:15Valmieras 5 vidusskola

Sveicam skolas angļu valodas olimpiādes 10.-12. klasēm uzvarētājus!
1. vieta - Katrīne Malceniece (11.a kl.)
2.vieta - Marta Aija Špate (11.b kl.)
3. vieta - Kārlis Griģis (12.b kl.)
Atzinība - Alberts Edgars Bērziņš (11.a kl.)
Angļu valodas skolotājas

Muzikāli radošais ceļojums

Publicēja 2018. gada 15. okt. 13:13Valmieras 5 vidusskola

Pagājušās nedēļas nogalē priecājāmies par tikšanos ar Liepājas 8. Vidusskola pašdarbniekiem. Skanēja "Ai jai jā, ai jai jā liedagā...", "Pilsētā,kurā piedzimst vējš ..." u.c. skaņdarbi, liepājnieku dzejnieku dzejas rindas un horeogrāfu veidotās dejas. Latvijas 100-gades priekšvakarā tāāā lepoties ar savu pilsētu! - MALAČI! Paldies par jauko koncertu!

Meža ekspedīcija Velēnā

Publicēja 2018. gada 7. okt. 13:04Valmieras 5 vidusskola

Mūsu skolas 6. klase šajā rudenī devās neparastā ekspedīcijā uz mežu. Jau iepriekš skolēni bija iepazīstināti ar šīs ekspedīcijas mērķiem un uzdevumiem, skolotāja bija informējusi par šīs jomas svarīgākajiem jautājumiem.

6.klases skolniecei Laurai arī ir savas atmiņas par šo pasākumu. Laura par ekspedīciju atceras: “ Ceļš uz Velēnu nebija pārāk tāls, kaut gan šoferītis pa ceļam nedaudz apmaldījās. Galapunktā mūs sagaidīja kāds vīrs, kurš  piecās minūtēs lika mums sagatavoties ekspedīcijai.

Mums pastāstīja, kur mēs atrodamies un kas mūs sagaida ekspedīcijā. Katram tika iedota darba burtnīca, kura ekspedīcijas laikā bija jāaizpilda, saņēmām arī zīmuli ar dzēšgumiju. Tad tika norādīts, kur atrodas pirmā stacija, un piedzīvojums varēja sākties.

Uzdevums bija izstaigāt 10 stacijas, katrā no tām bija iespēja uzzināt kaut ko jaunu. Piemēram, septītajā stacijā es uzzināju, ka burbuļu izgatavošanai arī izmanto koksni.  Brīdī, kad jau kļuva nedaudz garlaicīgi, vīrs vārdā Edijs pie savas stacijas mūs uzjautrināja, atgriežot darboties prieku.

Šī ekspedīcija bija gan jautra ekskursija, gan brīžiem arī kā nogurdinoša mācību stunda, kurā jāspēj uzmanīgi klausīties. Ieguvām daudz jaunas informācijas, ko varēsim pastāstīt arī draugiem un radiem.”  

Šajā pasākumā sestklasniekiem bija iespēja pārliecināties, ka mežs tiešām ir mūsu bagātība, gan arī par tām daudzveidīgajām profesijām , kuras nepieciešamas, lai mūsu zaļie meži būtu mūsu lepnums un bagātība, kuru varēs izmantot mūsu nākamās paaudzes. 

Hei, Valmieras 5. vidusskolas skolēn!

Publicēja 2018. gada 4. okt. 03:52Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2018. gada 4. okt. 04:02 ]Dzejas dienās tikšanās ar literāti Ingu Pizāni

Publicēja 2018. gada 21. sept. 01:13Valmieras 5 vidusskola

20. septembrī mūsu skolā viesojās dzejniece, proziste Inga Pizāne. Rakstniece dzimusi Krāslavā, dzīvo Rīgā. Studējusi pedagoģiju, paralēli apmeklējot dzejas meistardarbnīcas pie Jāņa Rokpeļņa. Debitējusi dzejā ar krājumu "Tu neesi sniegs", ko 2016. gadā izdeva Jāņa Rozes apgāds. 2018. gadā iznāca autores dzejas grāmata angļu valodā ar nosaukumu "Having Never Met". Šobrīd strādā pie otrā dzejas krājuma, kā arī raksta stāstus.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros

Publicēja 2018. gada 16. sept. 12:55Valmieras 5 vidusskola

Piektdien, 14. septembrī  11.a klases skolēni devās interesantā pastaigā – ekskursijā “Pa pēdām Jānim Daliņam”. Tas bija stāsts par izcilāko sportistu starpkaru Latvijā.

Pastaiga noslēdzās ar ceļojošās izstādes “Daliņa zelta solis” pašās “Daliņu” mājās apskati. Pasākums norisinājās Eiropas kultūras mantojuma dienas ietvaros un tika rīkots, sadarbojoties Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei, sadarbojoties ar Sajūtu parku.

Ekskursiju vadīja Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa un pavadīja Sajūtu parka sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Gredzena.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšana

Publicēja 2018. gada 9. sept. 08:09Valmieras 5 vidusskola

Ceturtdien, 6.septembrī norisinājās simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšana Arēnā Rīga. Uz to bija aicināti skolu pārstāvji no 5. līdz 9.klasei.
Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir ļoti nozīmīga valsts simtgades programmas daļa. Tās mērķis ir katram Latvijas skolēnam nodrošināt iespēju iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Iniciatīvas atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, piedalījās interaktīvās darbnīcās un varēja vērot koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”.

Zinību diena Valmieras 5.vidusskolā

Publicēja 2018. gada 5. sept. 14:07Valmieras 5 vidusskola

Priecīgi un pacilāti 3.septembrī skolas gadu iesāka arī Valmieras 5.vidusskolas kolektīvs. Priekšā darbīgs, patriotisks un radošs mācību gads, tāpēc kopā sanākšanas brīdim izvēlēti trīs aicinājumi: Sākam! Darām! Svinam! Sveicienus pirmajā skolas dienā saņēma gan jaunie pirmklasnieki, gan 10.klašu audzēkņi.  Īpaši vēlējumi policijas programmas audzēkņiem no Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka Armanda Miķelsona. Tradicionāli 1.septembrī skolu apciemo arī absolventi – šoreiz apsveikums no Orkla Confectionery & Snacks Latvija mārketinga aktivitāšu projektu vadītājas, 2010.gada absolventes  Lindas Lazdiņas.

 SĀKAM!

Maizes stāsts

Publicēja 2018. gada 4. sept. 00:13Valmieras 5 vidusskola   [ atjaunināts 2018. gada 4. sept. 00:30 ]Jaunā mācību gada ieskaņā mūsu skolas 9. klases skolēni karjeras atbalsta projekta ietvaros viesojās Blomes pagasta “Donās” pie Ilzes Briedes. Sākumā bija iespēja uzzināt par maizes cepšanas vēsturi, arī par to, kā un kāpēc juriste no Rīgas nolēmusi meklēt jaunus izaicinājumus tālu prom no galvaspilsētas. Ilze pastāstīja arī to , cik lietderīgas ir viņas juristes zināšanas uzņēmējdarbībā.

Aizraujošākā , protams, bija tieši tā tikšanās daļa, kad skolēni paši varēja savām rokām veidot maizes kukulīti, uzzinot arī par īpašajām zīmēm, kuras gan agrāk, gan tagad maizes cepējas vilka uz maizītes. No saimnieces stāstījuma uzzināja arī par vajadzīgajām izejvielām, par to , ka agrāk maizi cepa tika saimnieces. Jaunieši iepazina arī nepieciešamos darba rīkus, redzēja kārtīgu maizes krāsni, kas ir saimnieces lepnums

Kamēr maizīte cepās, bija iespēja pamieloties arī ar gardām pankūkām. Īpaši gaidīts bija tas brīdis, kad kukulīši tika izvilkti no krāsns un katrs varēja savu veidoto maizes klaipiņu , vēl karstu, paņemt rokās un aizvest arī mājiniekiem nogaršošanai, šoreiz tā bija daudziem pat nezināmā karašiņa.

Nobeigumā devītklasnieki saņēma spēka un izturības vēlējumus nozīmīgajam mācību gadam un vēlējumu kādam arī varbūt kādreiz kļūt par kārtīgu maizes cepēju, jo, kā teica Ilze, maizes cepēji pat valdību var gāzt, jo bez maizes iztikt neviens nevar.

1-10 of 93