Skolas soma

Izzinošā un uzdevumiem bagātā ceļojumā pa Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju.
2019.gada 23.aprīlī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu 6.klases skolēni apmeklēja Cēsu vēstures un mākslas muzeja nodarbības "Riekstu kalna arheologs" un "Seno lietu pasaulē". Daudz jaunas informācijas, saistoši un interesanti!

Sveču mēnesī viss par svecēm!
Lieliska nodarbība par latviešu spēka zīmēm, praktiska darbošanās un gandarījums par skaisto rezultātu. 12.-to klašu vārdā - paldies Svennes Sveces un Latvijas skolas soma par doto iespēju!

 

Mums patika

 
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu 1.-6.klašu skolēni devās uz latviešu filmas "Vecā dārza noslēpums" pirmizrādi. Stāsts par draudzību, mīlestību, ķirbjiem un pozitīvajiem nedarbiem. Pusotra stunda kopā ar Santu, Kasparu, Nilu, Keitu un citiem filmas varoņiem.

Kā top leļļu teātra izrāde?

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu mazākajiem bija iespēja izzināt visu par leļļu teātra izrādes tapšanu, iepazīties ar izrāžu varoņiem, iemācīties detektīva Lapsas Kūmiņa pieklājības spēli un kopīgi ar leļļu teātra aktieriem nodziedāt vismīļāko dziesmiņu pasaulē par krustmāti Agati no izrādes "Un atkal Pifs..." Lielumlielais paldies par šo jauko tikšanos leļļu teātra aktieriem - skolas absolventam Valdim Vanagam un viņa kundzei Baibai Vanagai.
Foto skatīt - GALERIJA


Ģērbšanās stils dažādās situācijās un pasākumos
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 2018. gada 22.novembrī 11. un 12.klašu audzēkņi izzināja ģērbšanās kultūras pamatprincipus un ģērbšanās stilu svētku pasākumos. Drosmīgākie ļāvās arī nelielām stila pārvērtībām kopā ar stilisti Ingu Zahārovu.

Mācību stunda Žaņa Lipkes muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Mūsu 10.a klase pēc simtgades filmas "Tēvs Nakts" noskatīšanās, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros, devās braucienā uz Rīgu, lai apmeklētu Žaņa Lipkes muzeju un vairāk uzzināto par šo pašaizliedzīgo cilvēku, kura rīcība bija filmas sižeta pamatā. Tāpat šī brauciena laikā skolēni apmeklēja mūsu nacionālo lepnumu - Latvijas Nacionālo bibliotēku. Skolēni atzina, ka ir ieguvuši vērtīgu informāciju par bibliotēku, kā arī viņus ļoti saviļņojis muzeja stāsts par attiecībām ģimenē, uzticēšanos un pašaizliedzīgo Žaņa Lipkes darbību citu cilvēku glābšanā.

Dziedātājas Rūtas Dūdumas meistarklase

2018.gada 15.novembrī, īsi pirms Latvijas valsts simtgades, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros pie vidusskolas jauniešiem ciemojās dziedātāja Rūta Dūduma, lai sniegtu meistarklases dziedāšanas mākslā. Vēlāk kopā ar jaukto kori "Putni" Rūta Dūduma uzstājās mūsu valsts svētku koncertā "Latvijai -100". Pēc meistarklases un kopīgas uzstāšanās, kora dalībnieki bija ļoti gandarīti par sadarbību ar dziedātāju, kā arī izteica vēlmi vēl arī kādu citu reizi sadarboties Latvijā zināmiem mūziķiem.


Interesanta tikšanās ar mākslinieku, bērnu grāmatu ilustrāciju autoru, skolas absolventu

8.novembrī mūsu 5.-7.klašu skolēniem - interesanta tikšanās ar mākslinieku, bērnu grāmatu ilustrāciju autoru, skolas absolventu Kristapu Auzenbergu. Paldies Kristapam par atkalatgriešanos skolā un interesanto dienu. Paldies iniciatīvai "Latvijas skolas soma".


"Simtgades filmas skolu jaunatnei" 

Trešdien, 7.novembrī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu 8.-12.klašu skolēni noskatījās Latvijas simtgades filmu "Tēvs Nakts"

Iespēja iepazīt mūsdienu deju virzienus!

Mūsu sākumskolas skolēniem, kas ir čakli dejotāji skolas tautisko deju kolektīvos, iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros, bija iespēja iepazīt dažādus mūsdienu deju stilus, kā arī izprast treniņu nozīmi ikdienas darbā, lai dejas mākslā sasniegtu labus rezultātus. Skolēni no 1.-6.klasei ciemojās Rīgas deju studijā „Padejosim?”, kur profesionālu pasniedzēju vadībā aizvadīja aizraujošas deju nodarbības apgūstot zumbas un hip hop pamatsoļus.

Ar "Latvijas skolas somu"uz teātri

Otro darba cēlienu pēc rudens brīvdienām mūsu skolas 8.,9. un 10.b klases skolēni uzsāka ar došanos uz Valmieras teātri, kur bija iespēja noskatīties izrādi “Labie bērni”.
Sākumā lugas darbība un jauno aktieru atveidotie tēli vairāk izraisīja smieklus, jo no skatuves skanēja jauniešu vidē pierastā valoda, varēja vērot it kā ikdienišķas situācijas, atklājās ne tikai Amerikas jauniešiem raksturīgās atkarības, bet arī mūsu sabiedrības trūkumi. Arī pie mums jaunieši aizraujas ar alkohola lietošanu, atkarību no interneta, savstarpējo aprunāšanu, pazemošanu.
Lugas otrais cēliens lika aizdomāties jau nopietnāk par to, kā un kāpēc jebkurš “labais bērns” var nonākt līdz nozieguma izdarīšanai vai gluži pretēji – kļūt par upuri. Varbūt šāda veida izrādes reizēm liekas ļoti skarbas, bet noteikti aicina aizdomāties, pārvērtēt arī savu rīcību dažādās situācijās.
 Valmieras 5.vidusskolas mazākie atver “Latvijas skolas somu”
Ir tik jauki, kad ikdienas mācību mutulī uzvirmo neparasti tēli, krāsaini tērpi, dziesmas un jautrība, bailes un nedrošība. Skatuve atdzīvojas, kļūst piepildīta un sasildīta ar teatrālo „ Trīs sivēntiņi un vilks” saspēli. Sākumskolas bērniem jau no pirmajām sivēntiņu izdarībām nāk smiekli un mirdz acis. Dažs neiztur un skaļāk atbrīvo emociju vilni-pārdzīvo, ja tuvojas pelēkais un vecais, izsalkušais vilks, plaudē, ja sivēntiņiem izdodas izsprukt ar veselu ādu. Bērni ir iejutušies tēlos un, zāles krēslā sēžot, varbūt vēl pilnībā neapzinās, cik daudz teātris caur pasaku tomēr iemāca un pamāca - kā strādāt, cik centīgam būt, kam uzticēties, no kā izvairīties, tomēr kultūras baudījums atstās savas pēdas. Labas lietas tiks noglabātas zemapziņā un iznirs, kad būs dzīves nepieciešamība. Šis stāsts ir par draudzību un tās vērtībām, ka labais ir un paliek labais. Par to jāsaka nopietnais paldies SIA „ Valmieras kinostudija” režisoram Krišjānim Salmiņam un radošajai aktieru grupai Marģeram Eglinskim, Terēzei Lasmanei un Ivaram Šternam. Šo jēgpilno, dažādiem vecumiem piemēroto izrādi skatuviski organizē mūsu skolas absolvents Lauris Jančevskis. Projekta „ Skolas soma „ ietvaros Valmieras 5. vidusskolas sākumskolēni guvuši lielu prieku un īstu dzīves mācībstundu.

Paldies!

Sākumskolas skolotāja Inese Mola
Comments