Nosaukums

Publicēts 2019. gada 16. septembrī

Valmieras 5.vidusskolā jaunais mācību gads sācies ar vairākiem interesantiem notikumiem, un viens no tiem bija Vācijas Gīterslo apriņķa Halles ģimnāzijas skolēnu un skolotāju ciemošanās pie mums. Jau vairākkārt ir sagadījies, ka tālie viesi pie mums ierodas tieši uz 1.septembri. Šoreiz tā bija svētdiena, skolā iet vēl nevarēja, tāpēc mūsu skolas skolēni kopā ar savām ģimenēm viesiem centās parādīt Valmieru un Vidzemi no neformālās puses – tika gan braukts ar supiem pa Vaidavas ezeru, gan izbaudīts saules un jūras atvadu sveiciens vasarai Vidzemes jūrmalā, gan izturēts Gaujas Stāvo krastu takas pārbaudījums, gan iepazītas Cēsis.

Pirmajā skolas dienā viesi bija pārsteigti par lielo svinīgo pasākumu skolas zālē, kad ar ziediem rokās svētkus svinēja, Leļļu teātra aktieru priekšnesumu baudīja, Valmieras pilsētas mēra Jāņa Baika un citu lūgto viesu apsveikumus saņēma visi skolas skolēni un skolotāji. Vācijā jauns mācību gads sākas pavisam parasti – ar mācību stundām. Citās nedēļas dienās vācu draugi paguva piedalīties arī dažās mācību stundās, uzzinot Latvijas vēstures un šodienas būtiskākos momentus, patrenējot mūsu skolēnus runāt un saprast “dzīvu” mūsdienu vācu valodu, pavērojot, kā mūsu sākumskolas bērni mācās matemātiku un vidusskolēni – angļu valodu, piedaloties arī mūzikas un vizuālās mākslas stundās, pēc kurām katrs kaut ko sirdij tuvu arī paņēma līdzi uz mājām.

Bez mācību stundām savus viesus centāmies maksimāli iepazīstināt ar dažādām brīvā laika pavadīšanas un izklaides iespējām mūsu pilsētā un apkārtnē. “Vīnkalnu” picas itāļu stilā garšoja visiem, tāpat kā patika iespēja pārbaudīt savu drosmi, laižoties pāri dīķim ar trīsi. Valmiermuižas stallī tuvāk varēja iepazīt dažādus mājdzīvniekus – trušus, ponijus un, protams, visvairāk jau zirgus, daži drosmīgākie arī ļāvās nelielas izjādes priekiem. Apciemojums PII “Bitīte” ļāva iepazīties ar bērniem, kuri no Halles Lieldienu laikā saņem jaukus svētku sveicienus. Šoreiz sveicienu skaista koncerta veidā bija sagatavojuši “Bitītes” bērni. JC “Vinda” vācu jaunieši atklāja, cik daudzveidīgas un saturīgas iespējas sevis pilnveidošanai pēc skolas ir pieejamas pie mums, Valmierā. Pastaiga pa Mazsalacas Skaņā kalna dabas taku, kopīgs spēļu un ugunskura vakars Salacas krastā ļāva pilnībā izbaudīt mūsu skaistās un tīrās dabas jaukumu.

Notika arī oficiāla pieņemšana Valmieras pilsētas domē. Tur domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums viesiem no Halles atklāja mūsu pilsētas vaibstus no statistikas viedokļa, raksturoja tās saimniecisko un kulturālo dzīvi, ieskicēja arī nākotnes projektus.

Atvadoties no Latvijas, vācu viesi Valmieras 5.vidusskolas direktores Rudītes Markus zinošajā pavadībā vēl iepazina mūsu galvaspilsētas Rīgas jūgenstila pērles un vecpilsētas daudzveidību. Šādi – bagāti, interesanti, skaisti – aizritēja sešas viesošanās dienas, tās ļāva tuvāk iepazīt citam citu un izveidot pat draudzības saites. Nu mūsu skolēni gaidīs ielūgumu, lai dotos atbildes vizītē uz Halli.

Valmieras 5.vidusskolas skolotāja Līga Kliesmete