“Karjeras iespējas sporta nozarē”

Publicēts 2018. gada 26.aprīlī

Divas dienas mūsu skolas 6. un 8. klašu skolēni viesojās Vidzemes Olimpiskajā centrā. Lai arī Olimpiskais centrs praktiski visiem valmieriešiem ir zināma iestāde, šoreiz skolēniem bija iespēja iepazīt ne tikai pašu centru, bet gan uzzināt par to profesiju pārstāvjiem, kuru ikdiena saistīta ar šī lielā sporta kompleksa darbību.

Parasti šāda veida iestāde mums saistās ar sportistiem, treneriem, bet patiesībā šeit katru dienu strādā vairāk kā 70 dažādu profesiju pārstāvji. Prezentācijas laikā bija iespēja uzzināt , ka šeit vajadzīgi gan treneri, gan juristi, gan sabiedrisko attiecību speciālisti, gan pasākumu organizatori, grāmatveži un daudzu citu specialitāšu pārstāvji. Kā uzsvēra centra pārstāves , pašlaik īpaši svarīga varētu būt fizioterapeita profesija, jo jaunajā peldbaseina daļā nozīmīga vieta būs atvēlēta arī veselības centram.

Arī skolēniem , kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, ir iespēja iesaistīties atsevišķu pienākumu izpildē. Piemēram, izejot īpašu apmācību, sezonas laikā var strādāt par instruktoriem Sajūtu parka gaisa takā vai ziemas sezonā ledus hallē.

Patīkams ekskursijas noslēgums bija iespēja pakavēties ziemā, jo, kā jau sporta centrā pienākas, bija arī sportiskās aktivitātes, šoreiz slidošana.


Aiva Žagariņa - karjeras konsultante