Kopsolī ar Latvijas simtgadi

Publicēts 2018. gada 1. februārī

Valmieras 5. vidusskolā vēl saglabājusies pēcsvētku noskaņa filmas pirmizrādes “Spēka zīme- skola pie ezeriņa” iespaidā. Filmu veidojusi jauniešu komanda ar 10.a klases skolēnu Gustavu Māziņu priekšgalā.

Pasākuma ideja - pateicība skolai par zināšanām, par audzināšanu, kas mudina būt krietniem un darbīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri mīl savu zemi, savu valsti un brīvību. Mūsu brīvība ir arī mūsu izglītība, tāpēc ar cieņu un godu mēs strādājam ikdienā un ar neredzamu saitīti esam vienoti paaudžu paaudzēs. Mēs pateicamies par visu, kas bijis līdz mums, kas ir tagad un kas var turpināties.

Katram no mums ir sava pirmā un mīļākā skola, kuru cienām, kuru atceramies. Daudziem tā ir skola pie ezeriņa - pašā Valmieras sirdī. Tai ir savs īpašs un Valmierai nozīmīgs simtgades stāsts. Ne visi to zina, bet, pateicoties Ingrīdai Zīriņai, Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītājai, tas tapis zināms arī pārējiem.

Par atsaucību filmas tapšanā un laba vēlējumiem, paldies sakām Valmieras mēram Jānim Baikam un viņa vietniekam Ričardam Gailumam, Kocēnu novada Izglītības pārvaldes vadītājai Ievai Stiģei, novadpētniecēm Inetai Amoliņai, Elgai Olmanei un Inesei Birzkopei, kuras uz pasākumu ieradās ar “kukuli”- rudzu maizes spēka klaipu.

Mēs pārliecinājāmies, ka arī mūsu absolventi neaizmirst savu skolu. Esam gandarīti un pateicīgi par Armanda Rasas - (tagad zvērināta advokāta), Oskara Tapinska (policista un pedagoga), Kārļa Neimaņa (VDT aktiera) un Sandras Zviedres (LTV ziņu dienesta vadītājas) lielo atsaucību.

Stipra un uzticama ir arī paaudžu saikne, par kuru filmā stāsta gan piecu bērnu mamma Ināra Stuce, gan pedagogs ar lielo burtu Artūrs Narbuts. Filmas aerovideo veidojis Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Mēs nevaram sevi atraut no vēsturiskajām saknēm, kas ir veidojušas vērtības, kādas mums ir šodien jau simts gadu garumā. To rādījām caur filmu un lielformāta likteņzīmju stendu.

Inese Mola

filmas radošās komandas vadītāja


Valmieras 5. vidusskolas darba diena noslēdzās svētku gaisotnē - notika filmas «Spēka zīme — skola pie ezeriņa» pirmizrāde. Filmas autori un tās līdzdalībnieki tajā stāsta par skolas vēsturi, par saviem gadiem skolā un atzīstas cauri laikiem saglabātajā mīlestībā pret to.

Vairāk varat lasīt laikrakstā "Liesma": http://www.eliesma.lv/atzisanas-milestiba-savai-skolai-filma-un-liktenzimes