Meža ekspedīcija Velēnā

Publicēts 2018. gada 7. oktobrī

Mūsu skolas 6. klase šajā rudenī devās neparastā ekspedīcijā uz mežu. Jau iepriekš skolēni bija iepazīstināti ar šīs ekspedīcijas mērķiem un uzdevumiem, skolotāja bija informējusi par šīs jomas svarīgākajiem jautājumiem.

6.klases skolniecei Laurai arī ir savas atmiņas par šo pasākumu. Laura par ekspedīciju atceras: “ Ceļš uz Velēnu nebija pārāk tāls, kaut gan šoferītis pa ceļam nedaudz apmaldījās. Galapunktā mūs sagaidīja kāds vīrs, kurš piecās minūtēs lika mums sagatavoties ekspedīcijai.

Mums pastāstīja, kur mēs atrodamies un kas mūs sagaida ekspedīcijā. Katram tika iedota darba burtnīca, kura ekspedīcijas laikā bija jāaizpilda, saņēmām arī zīmuli ar dzēšgumiju. Tad tika norādīts, kur atrodas pirmā stacija, un piedzīvojums varēja sākties.

Uzdevums bija izstaigāt 10 stacijas, katrā no tām bija iespēja uzzināt kaut ko jaunu. Piemēram, septītajā stacijā es uzzināju, ka burbuļu izgatavošanai arī izmanto koksni. Brīdī, kad jau kļuva nedaudz garlaicīgi, vīrs vārdā Edijs pie savas stacijas mūs uzjautrināja, atgriežot darboties prieku.

Šī ekspedīcija bija gan jautra ekskursija, gan brīžiem arī kā nogurdinoša mācību stunda, kurā jāspēj uzmanīgi klausīties. Ieguvām daudz jaunas informācijas, ko varēsim pastāstīt arī draugiem un radiem.”

Šajā pasākumā sestklasniekiem bija iespēja pārliecināties, ka mežs tiešām ir mūsu bagātība, gan arī par tām daudzveidīgajām profesijām , kuras nepieciešamas, lai mūsu zaļie meži būtu mūsu lepnums un bagātība, kuru varēs izmantot mūsu nākamās paaudzes.