SMART Goal Setting jeb Gudrā mērķu sasniegšana

Publicēts 2018. gada 29.maijā

29. maija rītā Valmieras 5. vidusskolā viesojās Erasmus programmas brīvprātīgā no Čehijas Lucia Sitarova un angļu valodā 11.klašu skolēniem vadīja darbnīcu Smart Goal Setting jeb Gudrā mērķu sasniegšana.

Lucija viesojās skolā otro reizi. Pirmajā tikšanās reizē angļu valodas stundā gada nogalē viņa pastāstīja par savu valsti - Čehijas Republiku, tās galvenajiem vēsturiskajiem pagriezieniem, ģeogrāfiju un slaveniem cilvēkiem.

Šoreiz darbnīcas mērķis bija parādīt jauniešiem paņēmienu, kā izvirzīt mērķus, kā tos sasniegt, veicot konkrētas darbības soli pa solim, kā arī apzināt savas dzīves jomas, kurās vēlamas izmaiņas un uzlabojumi.

SMART darbnīcas nosaukumu atšifrējot latviski, iznāk: S – specifisks, M –(iz) mērāms, A – apgūstams jeb sasniedzams, R – reāls, atbilstošs, T – laika limits. Mērķa sasniegšanā svarīgi ir noteikt konkrēti veicamas darbības un piefiksēt izdarīto un neizdarīto kalendārā vai dienasgrāmatā, tādējādi esot atbildīgam par izvirzīto uzdevumu izpildi. Tāpat svarīgi ir izdarīt secinājumus, ja kaut kas nav izdevies, mācīties no šīs pieredzes un virzīties uz priekšu, aktualizējot mērķa statusu.

Darbnīca ilga 90 minūtes angļu valodas stundu laikā, tas bija papildu ieguvums, lietojot valodu saziņā un uzdevumu veikšanā. Valmieras 5.vidusskolas jauniešiem šī bija iespēja aktīvi līdzdarboties mācību gada nogalē, kā arī iepazīt brīvprātīgā darba principus.

SMART darbnīcu un tikšanos palīdzēja organizēt angļu valodas skolotāja Zane Bērziņa.

Par Luciju:

Lucija ir brīvprātīgā no Čehijas Republikas un Valmierā uzturas Erasmus brīvprātīgo programmas ietvaros. Viņa darbojas Jauniešu ideju laboratorijā Valmieras Novada fonda paspārnē kopš pagājušā gada novembra un Valmierā būs līdz septembra beigām. Viņai ir bakalaura grāds žurnālistikā, maģistra grāds starptautiskajās attiecībās un starptautiska pieredze darbā ar jauniešiem. Lucijas mērķis ir nodot savu pieredzi un kompetenci neformālās izglītības veidā, iedvesmot jauniešus jauniem mērķiem un vienkārši būt atvērtai jauniešu interesēm, piedāvājot sadarbību ar jauniešu grupām skolās vai JIL pasākumos. Ziemas un pavasara periodā Lucija vadīja bezmaksas fitnesa-baleta nodarbības Kustību bāzes telpās, un tās bija pieejamas ikvienam.

Ja vēlaties sazināties ar Luciju, rakstiet viņai uz e-pastu l.sitarova@gmail.com