FIRST® LEGO® League sacensības

Publicēts 2019. gada 15. aprīlī

Kas gan ir FLL?

FIRST® LEGO® League (FLL) ir programma, kas atbalsta bērnus un jauniešus, lai tos iepazīstinātu ar zinātni un tehnoloģiju sportiskā atmosfērā.

Mans viedoklis par šo programmu

Mani ļoti iepriecina šīs programmas mērķi.

Mērķi ir:

• veicināt bērnu un jauniešu entuziasmu par zinātni un tehnoloģijām

• mudināt bērnus un jauniešus radoši risināt sarežģītus uzdevumus

• apgādāt dalībniekus ar komandas garu

Un tiešām! Piedaloties šajā programmā ar savu komandu man ir radies entuziasms par zinātni un tehnoloģijām, man ir iepaticies risināt radoši sarežģītus uzdevumus un ar komandu mums bija sācis rasties komandas gars.

Par FLL finālu, kurš norisinājās Valmieras 5. vidusskolā 2019. gada 6. un 7. aprīlī.

Pirmajā dienā pirms pasākuma atklāšanas ļoti daudzas komandas ieradās stundu iepriekš un pat vēl ātrāk, tādēļ mums bija iespēja ar tām iepazīties. Katra komanda bija atšķirīga.

Pa šīm divām dienām bija jāveic 5 galvenie uzdevumi.

Ø Bija vienam tiesnesim jāprezentē savs izveidotais robots, kurš nepieciešams, lai varētu piedalīties robota spēlē.

Ø Tālāk seko robota spēle. Pirms sacensībām mēs veltījām savu laiku, lai varētu uzbūvēt un uzprogrammēt robotu. Robots tiek veidots pamatojoties uz LEGO Mindstorms ® sistēmu (RCX, NXT, EV3). Kopā šai spēlei ir 3 raundi. Pirmais raunds norisinājās pirmajā dienā, toties pārējie divi raundi norisinājās otrajā dienā. Sacensību laikā katrai komandai ir dotas 2 1/2 minūtes (150 sekundes), lai varētu izpildīt pēc iespējas vairāk misiju. FLL spēles laukums ir 3,5 m2 liels un ir ar misijām, kuras ir izgatavotas no LEGO klucīšiem. Tiesneši novērtē robota spēlē izpildītās un neizpildītās misijas un izskaidro komandai, kurās ir iegūti punkti.

Ø Vēl viens no uzdevumiem bija pētnieciskā projekta prezentēšana. Pirms sacensībām mēs ar komandu veicām rūpīgus pētījumus vienai problēmai, kuru bijām izvirzījuši par pētāmo problēmu. Nu šīs problēmas atrisinājumu mēs prezentējām tiesnešiem finālā.

Ø Mums nācās arī pastāstīt par savu pētniecisko projektu kameras priekšā.

Ø Pirms sacensībām mums bija jāizveido pamatvērtību plakāts. Šajā plakātā mēs aprakstījām par savu komandu. Šo plakātu mēs prezentējām tiesnešiem tādā veidā pastāstot par savu komandu.

Nav nepieciešams uztraukties dēļ tiesnešiem, jo viņi ir mūsu draugi!

Otrās dienas noslēgumā gaidot apbalvošanas ceremoniju mēs tikām dažādi izklaidēti. Mūs izklaidēja šo sacensību vadītājs. Kā arī bija komandas, kuras bija sarūpējušas aktivitātes, lai būtu interesantāk. Apbalvošanā katram dalībniekam tika dāvāta medaļa par piedalīšanos šajās sacensībās, tādā veidā liekot katram justies kā uzvarētājam. Tālāk sekoja kausu pasniegšana visdažādākajās nominācijās.

Man liels prieks, ka šis fināls norisinājās manā skolā!

Šīs bija ļoti izdevīgi pavadītas brīvdienas!

Laura no 6.a klases.