Latvijas skolas somas aktivitātes
2023. / 2024. mācību gadā
Projekts “Neredzamā pasaule”
Cikla “Mūzika Tev” koncertprogramma “Alise Brīnumzemē”
Cikla “Mūzika Tev” koncertprogramma “Kaķīša dzirnavas”
Muzejpedagoģiskā nodarbība Daugavpils cietoksnī un Rotko mākslas centrā
Nacionālā teātra izrāde “Sudraba slidas”
Dziedātāja Andra Ērgļa latviešu dziesmu koncertprogramma
Koncertdiskusija “Sajūtu rūpnīca”
Valmieras teātra izrāde "Daliņš"
Cikla “Muzika Tev” koncertprogramma “Adamsu ģimenes melnā trešdiena"
Muzejpedagoģiskā programma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā
Koncertfilma : Ozols: No rajona līdz arēnai"
Dokumentālā filma "Patrīcija”
Daudzsēriju mākslas filma "Padomju džinsi"
Digitāla norise "Purvītis. Koši pelēkais latvietis"
Izzinoša pastaiga "Pāršķir laiku" Līgatnes papīrfabrikā
Izzinoša nodarbība "Padomju slepenajā bunkurā" Līgatnē
Audiovizuālā darbnīca Ventspils Digitālais centrā
Kocertlekcija "Daudz laimes, Latvija!”
Žorža Siksnas koncertprogramma
Muzejpedagoģiskā nodarbība "Sveces gaisma" Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā
2022. / 2023. mācību gadā
Muzejpedagoģiskā nodarbība Cesvaines pilī
Virtuālās realitātes nodarbība “Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu”
Radoša tikšanās ar grāmatas “Raiņa ielas cirks” autori Luīzi Pastori
Grupas “The Sound Poets” koncerts
Latviešu mākslas filma “Mātes piens”
Cēsu vēstures un mākslas muzeja nodarbība “Viduslaiku spēles”
Cēsu vēstures un mākslas muzeja nodarbība “Hallo, Cēsis!”
Ž. Lipkes memoriāla muzejpedagoģiskā nodarbība “Kara pieredze bunkurā. Izdzīvošanas stratēģija.”
Tiešsaistes erudīcijas spēle "Cilpojam latviešu kino"
2021./22.m.g. 2.semestrī
22.04. Tiešsaistes pasākums "Cilpo"
13.05. Muzejpedagoģiskā nodarbība Rundāles pilī
2021./22.m.g. 1.semestrī
09.11. - SIA “Liepaja Music” izrāde "No Veidenbauma neizbēgsi", 10.ab un 12.b klase
13.11. - Ziedoņa muzeja interaktīva nodarbība "Es un Imants Ziedonis "Dzirnakmeņos"", 11.ab un 12.a klase
13.11. - Iluzionistu Pecolli izrāde "Zemūdens burbuļu izrāde", 1. - 6.klase
13.11. - Istabas teātris, izrāde "Klusētāji - ekrānā", 7. - 9.klase
16.12. - Mākslas izglītības centra "Trīs krāsas" nodarbība "Dizains pilsētā", 11.a klase
17.12. - Stilistes Ingas Zaharovas interaktīvā nodarbība "Mode kā māksla", 12.ab un 9.a klase
2020./21.m.g. 2.semestrī
19.01. Koncertlekcija “Mūsu Maestro Raimonds Pauls” (1.-12.kl.)
25.03. Džeza stunda jauniešiem ar Denisu Paškeviču un Kristapu Vanadziņu (10.-12.kl.)
29.03. Koncertlekcija "Imants Kalniņš 80" (5.-6.kl, 9.kl.)
07.04. Meistarklase Grafiti mākslā (7.-8.kl.)
19.04. Leļlu teātra izrāde "Uci Puci meklē mājas" (1.-4.kl.)
2020./21.m.g. 1.semestrī
09.11.- 18.12. Latvijas kinematogrāfistu savienības projekts “Kino visiem un visur Latvijā”, 1.-12.kl.
09.12. Animācijas filma “Mans mīļākais karš”, 7.-12.kl.
15.12. Online koncertprogramma “Ziemassvētki apkārt zemeslodei” (Dzīvā skaņa), 1.-6.kl.
17.12. Online koncertprogramma “Populārās mūzikas 100 gadi” /grupa “Framest”/, 7.-12.kl.
04.03.2020.
4.ab un 6.ab klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās Valmieras Drāmas teātra izrādi “Cilvēkam vajag suni”.
27.02.2020.
5.a un 5.b klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Cēsu muzeja nodarbības “Uzdevumiem pa pēdām” un “Senā skola”
Abas 5.klases iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās izzinošā braucienā uz Cēsīm, kur apmeklēja Cēsu muzeju divās interesantās programmās. Pirmajā programmā bija iespēja pasēdēt senajos skolas solos, redzēt kā izskatās senā klase un arī pamācīties. Skolēni sēja paši savas darba burtnīcas un rakstīja ar tinti. Otrajā programmā bērni varēja izkustēties, sadalīti divās komandās un ar uzdevumu lapu rokās, tie devās pa Cēsu muzeja telpām, lai meklētu paslēptās dārgumu lādītes, kur atradās jautājumi, uz kuriem atbildes bija jāmeklē turpat izstāžu telpās, tādējādi bērni pavisam noteikti sāka lasīt informāciju par to kā cilvēki dzīvoja kādreiz. Aptaujājot bērnus bija skaidrs, ka tas viss bija ļoti aizraujoši un pamācoši.
Liels paldies Cēsu muzejam!
5.b.klases audzinātāja Maija Blūzma
2020.gada 27.februārī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 7.a klase devās izzinošā piedzīvojumā uz Gulbeni, apmeklējot izglītojošo un interaktīvo centru „Dzelzceļš un tvaiks”.
Mūs sagaidīja Aleksandrs un Simona. Aleksandrs pastāstīja, ka izglītojošā un interaktīvā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā, izvietotas vairāk nekā 20 interaktīvas ierīces. Skolēni tika iepazīstināti ar bānīša tapšanas vēsturi, un tad viņi varēja kļūt par aktīviem centra izzinātājiem. Skolēni varēja kļūt par mašīnistiem, izdrukāt biļeti uz savu sapņu vietu, piekraut vagonus, palīdzēt lokomotīvei nokļūt uz depo. Skolēni pārbaudīja savu reakcijas ātrumu, atrodoties uz dzelzceļa sliedēm ar austiņām, kurās skan skaļa mūzika. Bija iespēja iepazīt ne tikai vēsturi, bet uzzināt par pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600 km/h. Un tad vēl foto, bija iespēja nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam un aizsūtīt foto uz savu e-pastu.
Stacijas otrajā stāvā Simona deva uzdevumu komandām izveidot garāko un izturīgāko dzelzceļa tiltu, izmantojot vien A-4 noteikta skaita lapas un līmlenti. Bija interesanti vērot, ka katra skolēnu grupa izmantoja savu taktiku, lai veiktu uzdevumu. Uzdevums prasīja gan pacietību, gan precizitāti, gan prasmi sadarboties. Meiteņu grupas šoreiz uzbūvēja izturīgākos tiltus.
Divas aktīvas darba stundas paskrēja nemanot. Vērojot skolēnu aktivitāti, ieinteresētību, varēja secināt, ka pasākums bijis superīgs, ko vēlāk sarunās apliecināja arī paši skolēni. Pat daba bija sarūpējusi pārsteigumu, Gulbenē bija iespēja arī izpikoties!
Paldies par iespēju Latvijas Skolas somai!
26.02.2020.
9.-12.klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās V.Kairiša filmu “Pilsēta pie upes”
Izzinošā un uzdevumiem bagātā ceļojumā pa Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju.
2019.gada 23.aprīlī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu 6.klases skolēni apmeklēja Cēsu vēstures un mākslas muzeja nodarbības "Riekstu kalna arheologs" un "Seno lietu pasaulē". Daudz jaunas informācijas, saistoši un interesanti!
Sveču mēnesī viss par svecēm!
Lieliska nodarbība par latviešu spēka zīmēm, praktiska darbošanās un gandarījums par skaisto rezultātu. 12.-to klašu vārdā - paldies Svennes Sveces un Latvijas skolas soma par doto iespēju!
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu 1.-6.klašu skolēni devās uz latviešu filmas "Vecā dārza noslēpums" pirmizrādi. Stāsts par draudzību, mīlestību, ķirbjiem un pozitīvajiem nedarbiem. Pusotra stunda kopā ar Santu, Kasparu, Nilu, Keitu un citiem filmas varoņiem.
Kā top leļļu teātra izrāde?
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu mazākajiem bija iespēja izzināt visu par leļļu teātra izrādes tapšanu, iepazīties ar izrāžu varoņiem, iemācīties detektīva Lapsas Kūmiņa pieklājības spēli un kopīgi ar leļļu teātra aktieriem nodziedāt vismīļāko dziesmiņu pasaulē par krustmāti Agati no izrādes "Un atkal Pifs..." Lielumlielais paldies par šo jauko tikšanos leļļu teātra aktieriem - skolas absolventam Valdim Vanagam un viņa kundzei Baibai Vanagai.
Foto skatīt - GALERIJA
Ģērbšanās stils dažādās situācijās un pasākumos
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 2018. gada 22.novembrī 11. un 12.klašu audzēkņi izzināja ģērbšanās kultūras pamatprincipus un ģērbšanās stilu svētku pasākumos. Drosmīgākie ļāvās arī nelielām stila pārvērtībām kopā ar stilisti Ingu Zahārovu.
Mācību stunda Žaņa Lipkes muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
Mūsu 10.a klase pēc simtgades filmas "Tēvs Nakts" noskatīšanās, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros, devās braucienā uz Rīgu, lai apmeklētu Žaņa Lipkes muzeju un vairāk uzzināto par šo pašaizliedzīgo cilvēku, kura rīcība bija filmas sižeta pamatā. Tāpat šī brauciena laikā skolēni apmeklēja mūsu nacionālo lepnumu - Latvijas Nacionālo bibliotēku. Skolēni atzina, ka ir ieguvuši vērtīgu informāciju par bibliotēku, kā arī viņus ļoti saviļņojis muzeja stāsts par attiecībām ģimenē, uzticēšanos un pašaizliedzīgo Žaņa Lipkes darbību citu cilvēku glābšanā.
Dziedātājas Rūtas Dūdumas meistarklase
2018.gada 15.novembrī, īsi pirms Latvijas valsts simtgades, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros pie vidusskolas jauniešiem ciemojās dziedātāja Rūta Dūduma, lai sniegtu meistarklases dziedāšanas mākslā. Vēlāk kopā ar jaukto kori "Putni" Rūta Dūduma uzstājās mūsu valsts svētku koncertā "Latvijai -100". Pēc meistarklases un kopīgas uzstāšanās, kora dalībnieki bija ļoti gandarīti par sadarbību ar dziedātāju, kā arī izteica vēlmi vēl arī kādu citu reizi sadarboties Latvijā zināmiem mūziķiem.
Interesanta tikšanās ar mākslinieku, bērnu grāmatu ilustrāciju autoru, skolas absolventu
8.novembrī mūsu 5.-7.klašu skolēniem - interesanta tikšanās ar mākslinieku, bērnu grāmatu ilustrāciju autoru, skolas absolventu Kristapu Auzenbergu. Paldies Kristapam par atkalatgriešanos skolā un interesanto dienu. Paldies iniciatīvai "Latvijas skolas soma".
"Simtgades filmas skolu jaunatnei"
Trešdien, 7.novembrī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu 8.-12.klašu skolēni noskatījās Latvijas simtgades filmu "Tēvs Nakts"
Iespēja iepazīt mūsdienu deju virzienus!
Mūsu sākumskolas skolēniem, kas ir čakli dejotāji skolas tautisko deju kolektīvos, iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros, bija iespēja iepazīt dažādus mūsdienu deju stilus, kā arī izprast treniņu nozīmi ikdienas darbā, lai dejas mākslā sasniegtu labus rezultātus. Skolēni no 1.-6.klasei ciemojās Rīgas deju studijā „Padejosim?”, kur profesionālu pasniedzēju vadībā aizvadīja aizraujošas deju nodarbības apgūstot zumbas un hip hop pamatsoļus.
Ar "Latvijas skolas somu"uz teātri
Otro darba cēlienu pēc rudens brīvdienām mūsu skolas 8.,9. un 10.b klases skolēni uzsāka ar došanos uz Valmieras teātri, kur bija iespēja noskatīties izrādi “Labie bērni”.
Sākumā lugas darbība un jauno aktieru atveidotie tēli vairāk izraisīja smieklus, jo no skatuves skanēja jauniešu vidē pierastā valoda, varēja vērot it kā ikdienišķas situācijas, atklājās ne tikai Amerikas jauniešiem raksturīgās atkarības, bet arī mūsu sabiedrības trūkumi. Arī pie mums jaunieši aizraujas ar alkohola lietošanu, atkarību no interneta, savstarpējo aprunāšanu, pazemošanu.
Lugas otrais cēliens lika aizdomāties jau nopietnāk par to, kā un kāpēc jebkurš “labais bērns” var nonākt līdz nozieguma izdarīšanai vai gluži pretēji – kļūt par upuri. Varbūt šāda veida izrādes reizēm liekas ļoti skarbas, bet noteikti aicina aizdomāties, pārvērtēt arī savu rīcību dažādās situācijās.
Valmieras 5.vidusskolas mazākie atver “Latvijas skolas somu”
Ir tik jauki, kad ikdienas mācību mutulī uzvirmo neparasti tēli, krāsaini tērpi, dziesmas un jautrība, bailes un nedrošība. Skatuve atdzīvojas, kļūst piepildīta un sasildīta ar teatrālo „ Trīs sivēntiņi un vilks” saspēli. Sākumskolas bērniem jau no pirmajām sivēntiņu izdarībām nāk smiekli un mirdz acis. Dažs neiztur un skaļāk atbrīvo emociju vilni-pārdzīvo, ja tuvojas pelēkais un vecais, izsalkušais vilks, plaudē, ja sivēntiņiem izdodas izsprukt ar veselu ādu. Bērni ir iejutušies tēlos un, zāles krēslā sēžot, varbūt vēl pilnībā neapzinās, cik daudz teātris caur pasaku tomēr iemāca un pamāca - kā strādāt, cik centīgam būt, kam uzticēties, no kā izvairīties, tomēr kultūras baudījums atstās savas pēdas. Labas lietas tiks noglabātas zemapziņā un iznirs, kad būs dzīves nepieciešamība. Šis stāsts ir par draudzību un tās vērtībām, ka labais ir un paliek labais. Par to jāsaka nopietnais paldies SIA „ Valmieras kinostudija” režisoram Krišjānim Salmiņam un radošajai aktieru grupai Marģeram Eglinskim, Terēzei Lasmanei un Ivaram Šternam. Šo jēgpilno, dažādiem vecumiem piemēroto izrādi skatuviski organizē mūsu skolas absolvents Lauris Jančevskis. Projekta „ Skolas soma „ ietvaros Valmieras 5. vidusskolas sākumskolēni guvuši lielu prieku un īstu dzīves mācībstundu.
Paldies!
Sākumskolas skolotāja Inese Mola