Mācību stunda – prāta spēle.

Publicēts 2019. gada 4. aprīlī

Jau otro gadu Matemātikas un dabaszinību mēneša ietvaros vienas mācību stundas nosaukums Valmieras 5.vidusskolā bija Superviktorīna. Tā ir izglītojoša prāta spēle par matemātikas, fizikas, ķīmijas, informātikas, dabaszinību un citiem jautājumiem. Šī gada jaunums - Superviktorīna arī 5.-9.klasēm.

Jautājumu banku veido mācību priekšmetu skolotāji. Spēlē norisinājās 7 raundos. Ceturtajā raundā uz jautājumiem atbildēja tikai līdzjutēji. Skolēni stundas beigās paši atzina, ka uzzināja daudz jauna, piemēram, ka atvērts ledusskapis paaugstina temperatūru telpā, 14.martā atzīmē Pī dienu, Valmierā ir Ziloņu iela, kā radies programmēšanas valodas Java nosaukums, kā izskatās kafijas pupiņas, kā arī daudz ko citu.

Spēles uzvarētāji:

• 5.-9.klašu grupā 1.vieta - 9.a klasei, 2.vieta – 6.a klasei un 3.vieta – 7.a klase;

• 10.-12.klašu grupā 1.vieta 11.a klasei, 2.vieta 10.a klasei un 3.vieta – 10.b klase.

Paldies Matemātikas un dabaszinību MK skolotājiem un Skolēnu domes vadītājam Gustavam Māziņam.

Matemātikas un dabaszinību MK vadītāja Vidaga Āboliņa