Valmieras Zonta kluba 2021.gada laureāte - Rudīte Markus

Publicēts 2021. gada 8.martā

Priecājamies un lepojamies ar mūsu direktori!

Valmieras Zonta kluba Atzinību Rozes dienā 2021. gada 8.martā saņēma Rudīte Markus, darba gaitu sākumā vācu valodas skolotāja, tad jau 18 gadus Valmieras 5.vidusskolas direktore, kā arī Valmieras rajona un Giterslo apriņķa (Vācija) sadraudzības atslēgas cilvēks. Rudīte ir cilvēks, kurš paralēli pedagoģiskajam darbam ir ieguldījis sevi cilvēku vienošanā - savedot kopā potenciālos sadarbības partnerus, veicinot saprašanos starp divu Eiropas apriņķu iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldību un nevalstisko iestāžu pārstāvjiem.

Darbā būdama atbildīga, precīza, mierīga, labi pārzinot mācību procesu, apzinoties skolotāja nozīmi jaunas personības tapšanas procesā, Rudīte Markus mērķtiecīgi vada skolas dzīvi jau 18. gadu. Rudīte uzskata, ka lielākais izaicinājums darbā ir iet līdzi laikam, izprast jaunās pārmaiņas un, nebaidoties no tām, uzturēt kolektīvā pozitīvu attieksmi. Moto “Celt latiņu augstāk” ierakstīts skolas vīzijā. Tāda ir Rudītes Markus pārliecība veicinot radošumu gan pedagogos, gan audzēkņos, uzmundrinot pieņemt izaicinājumus, darīt interesantas, jēgpilnas lietas. Savā brīvajā laikā Rudīte apceļo Latviju, nūjo gar jūras krastu, pagatavo kādu kulinārijas brīnumu un skolas Facebook profilā pastāsta, piemēram, pasaku par laimi. "Mēs dzīvojam mainīgā laikmetā un, ja paši negribam neko mainīt, tad mēs nevaram pastāvēt," tā uzskata Rudīte Markus.