Iepazīt sapņu profesiju!

Publicēts 2022. gada 10.novembrī

7.novembrī 10.b klases jaunieši devās mācību ekskursijā uz Valsts policijas koledžu, lai iepazītos ar plašajām iespējām, ko sniedz policijas, drošības, valsts aizsardzības izvēlētā mācību programma Valmieras 5.vidusskolā.

Policijas koledžas karjeras konsultanti sniedza informāciju par mācību iestādi, iepazīstināja ar izglītības iespējām, ar prasībām, stājoties mācību iestādē, cik nozīmīga ir fiziskā sagatavotība un psiholoģiskā noturība, kā arī ar priekšrocībām, ja vidusskolas posmā apgūta specializētā programma.

Jauniešiem bija iespēja praktiski darboties, iepazīties ar policijas darbinieka ekipējumu, ietērpties tajā, izmēģināt precizitāti lāzeršaušanā. Daudzi saņēma uzslavas par precīzu mērķēšanu un šaušanu.

Gaidīta bija tikšanās ar kinoloģijas nodaļas darbiniecēm un viņu uzticamajiem palīgiem suņiem. Paraugdemonstrējumos tika parādīta gan treniņa nodarbība, gan konkrētas lietas meklēšana, šoreiz cigaretes. Meitenes minēja, ka nākotnē vēlas apgūt kinologa profesiju. Valsts policijas koledžā ir akreditēta programma kinologa profesijas apguvei.

Pārsteigumiem bagāta bija ievadnodarbība daktoskopijā, ieskats tās vēsturē. Katram bija iespēja iepazīties un izpētīt savu pirkstu nospiedumu veidu, kas katram cilvēkam ir unikāli, tika noteikta piederība loka, cilpu vai vijuma nospiedumam.

Pēc aktīvas, izzinošas pirmās dienas daļas, tika apmeklēts Rīgas Zoo.

Jauniešu atziņas pēc mācību ekskursijas- Ekskursija ļoti patika. Patika sunīši, kuri bija ļoti gudri un paklausīgi. Koledžā mums ļoti daudz pastāstīja, kā arī praktiski visu nodemonstrēja. Uzzinājām daudz ko jaunu un bija interesanti.

Paldies Valsts policijas koledžas pārstāvjiem par saturīgi interesantu dienu!

Sagatavoja Inita Trapāne