Projekts “Mācīt būt: ceļš uz labklājību”

Publicēts 2022. gada 7.novembrī

Jau otro gadu mūsu skolā tiek īstenots starptautiskais projekts Mācīt būt: ceļš uz labklājību, kura mērķis ir uzlabot skolotāju profesionālo un personīgo labklājību. Projektā ir iespēja katram pedagogam apzināties savas stiprās puses, ļauties jauniem izaicinājumiem un personīgajai izaugsmei.

Iepriekšējā mācību gadā skolotāji tiešsaistes semināros varēja padomāt un apspriest, kā veidot un ietekmēt savu darba vidi un apkārtējo cilvēku, piemēram, kolēģu, skolēnu, ģimenes u.c. labklājību. Interesanta šķita metafora par buru laivu, kura palīdz pamanīt trūkumus un mirkļus, lai izvēlētos pareizos līdzekļus un virzienus savas dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Rudens brīvlaikā, 26. oktobrī, skolotāji devās uz Biznesa augstskolu Turība, lai piedalītos seminārā par aktualitātēm un turpmāko darbību projektā. Seminārā tika prezentēta Skolotāju rokasgrāmata un spēle Mācīt būt (Teaching to Be). Šie materiāli ļauj pedagogiem padomāt un atraktīvā veidā izspēlēt pozitīvākas vides veidošanas iespējas darbā un personīgajā dzīvē. Tā kā projekts turpinās, par vienu no vadmotīviem mācību darbam varētu būt Skolotāju rokasgrāmatā minētie dzejnieka I. Ziedoņa vārdi: “Klausies, kā pasaulē klusi cilvēks pēc cilvēka sauc...”

Informāciju sagatavoja Jānis Bošs.