Arī skolotājiem jāmācās!

Publicēts 2023. gada 8. septembrī

Šodien pie mums viesojās Agne Berga, kura ir Turku Universitātē (Somija) izstrādātās pētījumos un pierādījumos balstīta programmas vardarbības mazināšanai vienaudžu vidū "KiVa" trenere, lai iepazīstinātu mūsu skolotājus un skolas darbiniekus ar šīs programmas darbības principiem un mēs tos varētu pielietot ikdienas dzīvē.

Vienaudžu pāridarījumu un bulinga izplatība Latvijas skolu vidē ir lielāka nekā jebkurā citā Eiropas Savienības valstī – trešā daļa skolēnu vismaz pāris reižu mēnesī ir cietuši no vardarbības skolā, liecina OECD dati. Piedāvājot vienotu rīcības plānu, lai mazinātu un novērstu pāridarījumu izplatību, Valsts kanceleja sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti uzsākusi "KiVa" ieviešanu Latvijas skolās.