Cik daudz mēs zinām par neredzīgo cilvēku pasauli?

Publicēts 2023. gada 23. septembrī

Mūsu 7.a un 5.b klases skolēni kopā ar skolotājām devās ekskursijā uz Rīgu, uz interaktīvo muzeju “Neredzamā pasaule”.

Jauniešiem bija iespēja uzzināt un iejusties neredzīgo cilvēku ādā, izpētot 5 dažādas vietas pilnīgā tumsā, tikai ar taustes palīdzību. Viņi iepazina dzīvojamo istabu, mākslas muzeju, pārtikas tirgu, rosīgu ielu un parku, kā arī kafejnīcu.

Kā atzina skolēni, šī bijusi interesanta, izglītojoša un ļoti pamācoša pieredze. Skolēniem saistoši šķita tas, ka gids bija neredzīgs un pastāstīja par sevi, tādā veidā vēl labāk izprotot viņa situāciju, kad paši devās tumsā.

Noteikti iesakām apmeklēt šo muzeju, tas ir kaut kas līdz šim nepieredzēts, tas ir stāsts par toleranci, iejūtīgu attieksmi citam pret citu. Tāpat tā ir iespēja mazināt bailes no tumsas.

Informāciju sagatavoja: Kristīna Allika un Jeļena Maksimceva.