Meža ekspedīcija

Publicēts 2023. gada 28. septembrī

Septembra nogalē 6. b klases skolēni  devās uz Latvijas Valsts mežu Meža apsaimniekošanas norišu demonstrāciju “Meža ekspedīcija”. Skolēni apmeklēja Latvijas valsts mežu arborētumu Kalsnavā, kas ir unikāla meža noslēpumu izzināšanas vieta Latvijā, kur harmonijā ar dabu  var mācīties dabaszinības  un  pavadīt aizraujošu dienu kopā ar klasesbiedriem. Tika iepazīta meža zinātne - kas ir selekcija, kā izvēlēties sēklas kokus, cik skāba ir meža augsne un kā ātrāk izaudzēt augstvērtīgu mežu? Tāpat skolēni skaitīja kokus, uzzināja, kā kopj jaunaudzes, cik ātri aug mežs, kāpēc retinām mežu - ko iegūstam no meža retināšanas un kā aizsargāt mežu.

Ekskursijas laikā vēl tika apmeklēts  Kalsnavas skatu tornis, Brežģa kalns, kā arī “Lielā Ellīte” Liepā.

Ekskursijas dalībnieki pateicas burvīgajai Kalsnavas aborētuma gidei Klintai Lācei.

Informāciju sagatavoja Inese Mola.