Panākumi mūsu jaunsargiem

Publicēts 2023. gada 8.maijā

6. un 7.maijā Strenču pamatskolā ar Valmieras 5.vidusskolas skolēnu jaunsargu komandu (Nauris Brikmanis, Emīls Bērziņš, Dārta Anna Konca, Rodrigo  Grasis) piedalījāmies starptautiskajās pulkveža Daiņa Turlā kausa izcīņas sacensībās. Pirmajā dienā komandai bija pēc iespējas ātrāk jāveic aptuveni 15 kilometru gara distance (ko arī izdarījām, uzrādot labāko laiku distancē) un pēc kartes atrodot 10 kontrolpunktus. Šajos punktos bija jāparāda savas zināšanas un prasmes dažādos uzdevumos - ar laivu jāšķērso Gauja, jāizjauc un jāsaliek ierocis, jānosaka attālums, jāsaliek rācija un jāpārraida 5W ziņojums, noteiktā apvidū jāveic novērošana un jāpamana nomaskēti priekšmeti, jāveic šķēršļu josla, nesot līdzi 20 kg smagu svaru bumbu. Otrajā dienā notika sacensības stacionārajā un dueļu šaušanā, kā arī orientēšanās labirintā (šajā disciplīnā pārliecinoši uzrādījām labāko rezultātu, atstājot aiz sevis gan Igaunijas, gan Lietuvas komandu un, protams, arī visas pārējās 15 Latvijas komandas). Lepojos ar komandu, parādīto sniegumu un izturību!

Lita Meistere