Radošās darbnīcas

Publicēts 2023. gada 3. augustā

No 14. līdz 18. augustam Valmierā notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) starptautiskā projekta Mākslinieks ir klātesošs organizētas bezmaksas radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Vairāk nekā 10 aizraujošu darbnīcu un pasākumu laikā būs iespējams līdzdarboties kopā ar māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas.

Projekts Mākslinieks ir klātesošs, kas tiek īstenots ar EEZ grantu atbalstu, sākās šī gada sākumā, un tā ietvaros mākslinieki Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs darbojās kopā ar bērniem un jauniešiem mākslinieku rezidencēs sešās Latvijas skolās. Vasaras radošās darbnīcas sniegs iespēju laikmetīgās mākslas darbu tapšanā piedalīties ikvienam interesentam, strādājot kopā ar projektā iesaistītajiem māksliniekiem un skolēniem no Latvijas, kā arī pieciem māksliniekiem no Norvēģijas mākslinieku kolektīva TENTHAUS. Radošās darbnīcas galvenokārt paredzētas bērniem un jauniešiem, tomēr vienā no tām – “Un tā tālāk, un tā tālāk” – kopā ar bērniem aicināti piedalīties arī pieaugušie. Darbnīcas notiks Valmieras pilsētvidē – koncertzālē Valmiera, Vecpuišu parkā un Valmieras Jaunatnes centrā Vinda.


Piedalīties aicināts ikviens bērns un jaunietis, kas vēlas radoši līdzdarboties kopā ar māksliniekiem un iepazīt dažādos mūsdienu mākslas izpausmes veidus (instalāciju, glezniecību, deju un kustību, skaņu un dzeju, fotogrāfiju, un daudz ko citu). Darbnīcas, pateicoties EEZ grantu atbalstam, ir bez maksas, tās norisināsies latviešu un angļu valodā.

Aicinām sekot projekta jaunumiem mājaslapā www.artistispresent.lv un LCCA un projekta sociālo mediju kontos Facebook un Instagram.

Iepriekšeja pieteikšanās dalībai darbnīcās ir obligāta:

https://artistispresent.lv/news/radosas-darbnicas-valmiera-programma/. Pieteikšanās atvērta līdz 11. augustam, bet tā var tikt noslēgta tiklīdz visas brīvās vietas ir aizpildītas.   


PROGRAMMA