Citāda mācību stunda

Publicēts 2024. gada 28.maijā

Mācību gada izskaņā 7. a klases skolēni piedzīvoja citādu literatūras stundu. Pirmkārt, skolotāja ir cita - Liene Rokpelne, Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja un direktora vietniece zinātniskajā darbā. Otrkārt, esošā skolotāja kļūst par vienu no skolēniem, treškārt, skolēns Alberts šajā stundā jūtas īpaši, jo Liene Rokpelne taču ir viņa mamma!

Skolotāja Liene aizrautīgi stāsta par savu dzīves pieredzi, akcentējot tādas cilvēka dzīves vērtības kā izglītība, mērķtiecība, latvieša spēks. Un skolēniem ir interese klausīties, jo briedums prot iedvesmot jaunību. Jautājums pēc jautājuma, un citādā stunda paiet nemanot.

Kad skolēni jau prom un mūsu nelielā saruna ar Lieni pēc mācību stundas izskanējusi, skaidri zinu, ka nākamajā gadā 8.a klase noteikti apmeklēs muzeja ekspozīciju de Woldemer, lai  izlasītu  stāstu par seno Valmieru.

Alda Alksne