Silvanols apmeklējums

Publicēts 2024. gada 12. aprīlī

Aprīļa mēnesī 8.b klases skolēni Anna Aleksandra Šimanska, Elizabete Šīrante, Matīss Dzenītis, Agneta Sprukta un Luīze Linda Saliņa devās uz Silvanol ražotni. Skolēni iepazinās ar uzņēmuma darbību, produkciju un aktualitātēm, ka arī piedalījās ekskursijā pa ražotni. Vērtīgs un izzinošs bija Silvanols valdes priekšsēdētājas Lienes Puriņas stāsts par ar uzņēmuma filozofiju un vērtībām., kā arī karjeras izaugsmes iespējām cilvēka dzīves ceļā.

Zāļu ražotnē ir daudz dažādu karjeras iespēju, kurās darbinieki var strādāt dažādās jomās. Dažas no populārākajām karjeras iespējām zāļu ražotnē ietver:

Farmaceitiskie inženieri - šie profesionāļi strādā pie zāļu ražošanas procesa izstrādes, optimizēšanas un pārraudzības, lai nodrošinātu zāļu kvalitāti un efektivitāti.

Ķīmiķi un farmakologi - šie speciālisti strādā pie aktīvo vielu izstrādes un analīzes, lai nodrošinātu, ka zāles ir drošas un efektīvas.

Kvalitātes kontroles inspektori - šie profesionāļi veic kontrolēs un pārbaudes, lai nodrošinātu zāļu ražošanas procesa kvalitāti un atbilstību noteiktajiem standartiem.

Produktu attīstības speciālisti - šie speciālisti strādā pie jaunu zāļu vai zāļu formu izstrādes un testēšanas, lai nodrošinātu to efektivitāti un drošību.

Ražošanas un operāciju vadītāji - šie profesionāļi atbild par ražošanas procesa pārvaldību un efektivitāti, nodrošinot, ka zāles tiek ražotas saskaņā ar noteiktajiem standartiem un procedūrām.

Ņemot vērā straujos attīstības tempus medicīnas nozarē, karjeras iespējas zāļu ražotnē ir daudzveidīgas un izaicinošas, un piedāvā daudz iespēju profesionālai izaugsmei un attīstībai.

Jauniešu pārdomas pēc ciemošanās Silvanolā:

Silvanolā varēja redzēt daudz interesantu lietu un es brīnos kā viņi saražo tik daudz zāļu Latvijai un pat daudz kur Eiropā. Viņiem ir liela pieredze kritumi un kāpumi. Es tagad zinu, ka mierīgi varu lietot "Silvanols" zāles un vitamīnus. - Elizabete

Pirms mēs redzējām visu ražošanas gaitu, mums pastāstīja par Silvanols pirmsākumiem līdz tagadējam laikam. Stāstīšanas laikā notika prezentācija, kurā tika apspriestas tādas tēmas kā: valstis, kurās ir Silvanols, uzņēmuma attīstības ceļš ar tā kritieniem un pieaugumu, kādus cilvēkus viņi meklē darbam, kā arī kā viņi identificē un izvēlas labākās atrašanās vietas un sadarbības partnerus. Pēc prezentācijas mūs sadalīja grupās. Pirms iegājām Silvanola laboratorijās, mums tika sniegti norādījumi un noteikumi, kuri bija jāievēro. – Luīze

Sagatavoja Iveta Jančevska